Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EUREKA
U mnie w firmie są takie jak niżej... Odbieram też setki zamówień z podobnymi treściami w stopkach... Wink
Zazwyczaj pod danymi teleadresowymi, z NIP-em i Regonem jest taki zapis:

Treść tej wiadomości jest poufna i może być prawnie chroniona.
Jeżeli nie jest pani/pan adresatem niniejszej wiadomości, nie może pani/pan jej rozpowszechniać, kopiować, ujawniać osobom trzecim, ani wykorzystywać w jakikolwiek inny sposób. W przypadku otrzymania wiadomości wskutek pomyłki prosimy o niezwłocznie poinformowanie o tym nadawcy i usunięcie wiadomości.

Mam propozycję - zapytaj swojego korespondenta wprost o poufność informacji z "NAC" (Narodowe Archiwum Cyfrowe) - albo biorąc na logikę sam sobie odpowiedz: czy gdyby te dane były poufne, to Ty byś je otrzymał? Wink

--
Piotr
Odpowiedz
Z najważniejszych informacji uzyskanych z Działu Archiwum Ośrodka Dokumentacji i Zbiorów Programowych Telewizji Polskiej S.A. wynika, że w zbiorach TVP jest 87 materiałów z cyklu "Eureka", z czego tylko 24 to całe odcinki, reszta zachowała się w postaci felietonów, które były elementem składowym poszczególnych odcinków. Co ciekawe, w latach 90. powstało 6 odcinków nowszej wersji tego cyklu w ramach produkcji Telewizji Edukacyjnej.
Jak już pisał Gadrecords, materiały zapisane są na nośniku światłoczułym i wymagają digitalizacji.
Digitalizacja materiałów programu "Eureka" została już w niewielkim zakresie rozpoczęta i będzie w tym roku kontynuowana. Powinna być zakończona jeszcze w tym roku.
Natomiast jeżeli chodzi o kwestię udostępnienia, to otrzymałem następującą odpowiedź: "Udostępnianie cyklu może odbywać się na polach eksploatacji do których TVP posiada prawa".

Wybrałem najważniejsze informacje. Treści całego listu  nie cytuję, ponieważ nie zostałem do tego upoważniony.
Odpowiedz
To było do przewidzenia - sytuacja identyczna jak z odcinkami Sondy, mamy ale nie możemy upublicznić bo nie mamy praw autorskich... Undecided

--
Piotr
Odpowiedz
Nie wiem czy się zbierze aż 24 odcinków. Nawet jeśli, to część materiałów jest niekompletna - albo brakuje części taśmy, albo na przykład tylko połowa odcinka ma dźwięk. I trzeba pamiętać, że niektóre odcinki "Eureki" trwały 10-12 minut tylko Smile

Z kilku konkretnych programów zachował się komplet felietonów filmowych (ale nie ma łączących ich zapowiedzi ze studia). Są też jakieś drobiazgi realizowane przez ekipę "Eureki" dla "Dziennika telewizyjnego". Część materiałów to jakieś ujęcia z wymian lub przeciwnie - polskie produkcje przeznaczone na wymianę (np. z zachowaną wyłącznie francuską ścieżką dźwiękową).

Materiału do wykorzystania jak wspominałem byłoby prawdopodobnie na jedno DVD - ale nie mam pojęcia, czy znalazłoby się tylu szaleńców, żeby projekt się zwrócił Smile
Odpowiedz
(26.04.16, 00:07)gadrecords napisał(a): Nie wiem czy się zbierze aż 24 odcinków. Nawet jeśli, to część materiałów jest niekompletna - albo brakuje części taśmy, albo na przykład tylko połowa odcinka ma dźwięk. I trzeba pamiętać, że niektóre odcinki "Eureki" trwały 10-12 minut tylko Smile

Z kilku konkretnych programów zachował się komplet felietonów filmowych (ale nie ma łączących ich zapowiedzi ze studia). Są też jakieś drobiazgi realizowane przez ekipę "Eureki" dla "Dziennika telewizyjnego". Część materiałów to jakieś ujęcia z wymian lub przeciwnie - polskie produkcje przeznaczone na wymianę (np. z zachowaną wyłącznie francuską ścieżką dźwiękową).

Materiału do wykorzystania jak wspominałem byłoby prawdopodobnie na jedno DVD - ale nie mam pojęcia, czy znalazłoby się tylu szaleńców, żeby projekt się zwrócił Smile

Rozumiem, że Twoje informacje to spis z natury tego, co jest na półkach, a nie w jakiejś bazie danych, katalogu czy czymś podobnym. Widać, że Dział Archiwum Ośrodka Dokumentacji i Zbiorów Programowych Telewizji Polskiej S.A. chyba sam do końca nie wie, co dokładnie ma, albo o takich szczegółach nie chcieli mnie informować.
Interesuje mnie jednak te 6 odcinków z lat 90. Natknąłeś się na nie?
Odpowiedz
Mam dostęp do wykazu na hasło "Eureka" z bazy danych. Tylko baza jest tak skonstruowana, że ciężko na rzut oka sprawdzić co jest fragmentem, co jest całością i co jest w jakim stanie. Po prostu jak Ci odpisywali to mogli przeoczyć pojedyncze rzeczy. Nawet jeśli zbierze się te 24 odcinki - to część jest w stanie fatalnym, w zasadzie nie do użytku. Jest np. kompletny odcinek, 27 minut z 1968 roku. Ale dźwięk jest tylko do pierwszych sześciu minut Sad

Z lat 90. mam na wykazie tylko cztery programy, nie sześć. Są jeszcze filmy animowane z serii "Eureka".

Te programy z lat 90. to rzeczy po 20-25 minut. Prowadzi głównie Wiktor Niedzicki, choć pojawiają się też Roman Kanciruk i Tomasz Pyć!
Odpowiedz
Mnie interesowałaby Eureka oryginalna, ta przed-SONDOWA, jak by była do kupienia na DVD, to pewnie bym ją zakupił. Nie widzę też powodu dla którego nie miałyby na takim krążku znaleźć się materiały niekompletne, choć mniej felietony, a bardziej coś ze studia, a nawet jakieś rzeczy, które nie wyszły i trzeba było nagrywać ponownie. Takie zakulisowe materiały są tak samo ciekawe.

To samo z resztą tyczy się SONDY. Jeśli w archiwum są jakieś skrawki studia z prowadzącymi Kurkiem i Kamińskim (ale nie felietony filmowe), odcinki niekompletne czy "odrzuty", z tego co nie wyszło, to jest to dla mnie tak samo cenne jak i kompletny odcinek SONDY
Odpowiedz
No właśnie tego na co czekasz (i na co sam bym się rzucił w pierwszej kolejności) w zasadzie nie ma. Taśma była tak droga, że jakiekolwiek błędy montażowe leciały po pierwszej emisji razem zazwyczaj z właściwym programem. Natomiast felietony były na taśmie filmowej - część wyrzucano od razu, część trzymano. Niektóre przez takie zasiedzenie się po prostu przetrwały.

Czasami jakieś strzępy są na końcówkach taśm video - kiedyś znalazłem jakieś fragmenty "Studia 2" nagrane w ten sposób albo wywiad z Jerzym Milianem w roli kierownika festiwalu sopockiego, bez montażu - najpierw Milian odpowiada na pytanie, a potem odpowiada raz jeszcze tak, żeby uwzględnić w wypowiedzi artystę z ZSRR Smile

PS. Z "Sondy" znalazłem póki co jeden niekompletny odcinek. Ale "Sonda" na DVD nie wchodzi w grę w ogóle licencyjnie na dzień dzisiejszy.
Odpowiedz
O właśnie a jak tam te SONDY wyglądają ? Co jest ?
Co to za niekompletny odcinek ?
Odpowiedz
Gadrecords czy można jakoś uzyskać dostęp do bazy na hasło "Sonda"? Smile Oczywiście drogą legalną. Kogo prosić o pomoc?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości