Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EUREKA
Byłaby to naprawdę gratka. Oczywiście najlepiej w postaci całego programu, ale nawet urywki byłyby miłe, gdyż o ile SONDĘ wszyscy znamy (a ja od samego początku, no prawie, bo od 2 odcinka), to Eureki nie pamiętam w ogóle, a ciekaw jej jestem niezmiernie.
Odpowiedz
(12.04.16, 15:00)gadrecords napisał(a): Sprawdzamy, sprawdzamy Smile W przeciwieństwie do "Sondy" przetrwała część felietonów filmowych, ale bardzo mało rejestracji całych programów i fragmentów studyjnych.

"... ale bardzo mało rejestracji całych programów ...", czyli jednak jakieś są. To bardzo dobra wiadomość. Chętnie przypomnę sobie ten program. Jak już kiedyś pisałem, zanim zacząłem oglądać Sondę, oglądałem Eurekę przez jakiś rok (może krócej) do momentu zastąpienia jej programem Sonda. I ten właśnie moment jakoś dobrze utrwalił mi się w pamięci, bo zamiast Eureki nadano nowy program, więc pierwszy odcinek Sondy oglądałem.
Pytanie, czy zachowane Eureki ujrzą światło dzienne?
Odpowiedz
Z czasów poprzedzających bezpośrednio "Sondę" nie ma nic - większość tego co się zachowała to rzeczy z przełomu lat 60. i 70. Niestety nawet te kompletne programy nie wszystkie... są kompletne.

Nie sądzę, żeby telewizja chciała je emitować kiedykolwiek. I nie wiem czy ktoś by kupił DVD z "Eureką" Smile
Odpowiedz
Ja bym kupił Big Grin Z resztą kupiłem u Was już wszystko co dotykało Sondy Tongue
Jeśli wydacie Telekomputer, Kwant, Laboratorium, Przybyszów z Matplanety... itp., itd. na DVD to kupię je i jeszcze podziękuję Big Grin
Wiele zawdzięczam Sondzie - brak snu, marzenia i ciężką pracę nad ich realizacją.
Odpowiedz
Wg mnie cześć tych materiałów (o ile nie wszystkie) powinna być udostępniona publicznie w końcu tv publiczna łożymy na nią wiec za pobieraną kasę należy sie nam nieograniczony dostęp .
Odpowiedz
(15.04.16, 06:52)maxbit napisał(a): Wg mnie cześć tych materiałów (o ile nie wszystkie) powinna być udostępniona publicznie w końcu tv publiczna łożymy na nią wiec za pobieraną kasę należy sie nam nieograniczony dostęp .

Ale nie będzie prawdopodobnie, bo ktoś musi ponieść koszty digitalizacji tych materiałów (zachowane odcinki są tylko w formie telekina, na taśmie filmowej - nie ma materiałów z 2", 1" albo Betacamów).
Odpowiedz
(15.04.16, 08:31)gadrecords napisał(a):
(15.04.16, 06:52)maxbit napisał(a): Wg mnie cześć tych materiałów (o ile nie wszystkie) powinna być udostępniona publicznie w końcu tv publiczna łożymy na nią wiec za pobieraną kasę należy sie nam nieograniczony dostęp .

Ale nie będzie prawdopodobnie, bo ktoś musi ponieść koszty digitalizacji tych materiałów (zachowane odcinki są tylko w formie telekina, na taśmie filmowej - nie ma materiałów z 2", 1" albo Betacamów).

Napisałem e-mail do Narodowego Archiwum Cyfrowego z pytaniem, czy będzie przeprowadzona digitalizacja zachowanych materiałów programu "Eureka". Ciekaw jestem, co odpiszą, chociaż łatwo się tego domyśleć na podstawie wypowiedzi gadrecords Smile .
Odpowiedz
Otrzymałem odpowiedź od Narodowego Archiwum Cyfrowego (tam wysyłałem zapytanie), a właściwie to od Kierownika Działu Archiwum Ośrodka Dokumentacji i Zbiorów Programowych Telewizji Polskiej S.A. Jest ona dość szczegółowa i wyczerpująca, ale kończy się takim oto tekstem:
"Treść tej wiadomości wraz z załącznikami zawiera informacje chronione, stanowiące własność Telewizji Polskiej S.A. Jakiekolwiek jej ujawnianie lub przekazywanie osobom nieuprawnionym jest zabronione".
Tekst ten świadczy o tym, że chroniona jest nie tylko zawartość archiwów, ale nawet informacja o tym, co jest w tych archiwach TVP  Smile . 
Odnośnie programu "Eureka" (i tego, co po nim zostało), mogę napisać jedynie, że został zabezpieczony kategorią archiwalną A i czeka w kolejce do digitalizacji.
Odpowiedz
Treść majlowej korespondencji prywatnej zawsze opatrzona jest taką regułką (przynajmniej tak to jest w niektórych instytucjach). To jest wymóg odgórny i nie mający nic wspólnego z tą konkretną odpowiedzią... To taki ichni "dupochron" Wink

--
Piotr
Odpowiedz
(25.04.16, 13:38)Piotr napisał(a): Treść majlowej korespondencji prywatnej zawsze opatrzona jest taką regułką (przynajmniej tak to jest w niektórych instytucjach). To jest wymóg odgórny i nie mający nic wspólnego z tą konkretną odpowiedzią... To taki ichni "dupochron" Wink
Szczerze mówiąc pierwszy raz widzę taką klauzulę, a parę maili już w życiu dostałem  Smile . 
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości