Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seminarium "Gwiazdy zmienne" - 24.10.2015 r., Malbork
#1
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Burmistrz Miasta Malbork, biuletyn PROXIMA, Malborskie Centrum Kultury i Edukacji oraz Fundacja Nicolaus Copernicus zapraszają miłośników gwiazd do udziału w seminarium pt. „Gwiazdy zmienne”. Spotkanie odbędzie się 24 października 2015 r. w Centrum Kultury i Edukacji Szkoła Łacińska w Malborku.

 
Tematyka seminarium obejmować będzie m.in. problematykę fotometrii wizualnej, DSLR oraz CCD gwiazd zmiennych, spektroskopii gwiazd zmiennych, a także poszukiwań planet poprzez obserwacje ich tranzytów na tle tarcz gwiazd za pomocą teleskopu kosmicznego Keplera. Wśród prelegentów doświadczeni miłośnicy astronomii oraz osobistości polskiej astronomii zawodowej.
 
Więcej szczegółów oraz formularz rejestracyjny na stronie:
http://astronomica.pl/seminarium.html
 
Pozdrawiam Smile
Krzysztof Kida
Odpowiedz
#2
Przypominamy, że trwają zapisy na seminarium „Gwiazdy zmienne”, które odbędzie się 24.10.2015 r. w Malborku.

Tematami poruszanymi podczas spotkania będą m.in.:
- wizualne obserwacje gwiazd zmiennych w Polsce,
- wykorzystanie cyfrowych aparatów fotograficznych do fotometrii gwiazd zmiennych,
- analiza zmian okresu oraz innych parametrów gwiazd zmiennych różnych typów za pomocą obserwacji wykonanych przez miłośników astronomii,
- obserwacje gwiazd kataklizmicznych,
- magnetyzm gwiazd podwójnych,
- spektroskopia gwiazd pulsujących,
- egzoplanety okiem Keplera.

Wśród prelegentów doświadczeni miłośnicy gwiazd zmiennych oraz astronomowie z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika PAN w Warszawie, Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Katedry Astronomii Instytutu Fizyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu w Odessie (Ukraina).

Serdecznie zapraszamy! Smile

Szczegóły organizacyjne na stronie: http://astronomica.pl/seminarium.html
Odpowiedz
#3
Witam

Na stronie internetowej pojawił się program seminarium. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z nim, być może pomoże on komuś w podjęciu decyzji odnośnie uczestnictwa w naszym wydarzeniu. Zapisy nadal trwają, choć noclegów nie jestem w stanie juz zagwarantować Smile
 
Pozdrawiam
Krzysztof Kida
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości