Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Towarzystwo Obserwatorów Słońca im. Wacława Szymańskiego zaprasza do współpracy.
#1
Towarzystwo Obserwatorów Słońca im. Wacława Szymańskiego zaprasza wszystkich chętnych do współpracy w zakresie obserwacji aktywności Słońca.
 
Kontakt z TOS można nawiązać pisząc na adres:
tossun@interia.pl
 
Żeby nawiązać współpracę z TOS nie trzeba prowadzić kompleksowych obserwacji Słońca, czy być doświadczonym obserwatorem. Początkujący obserwatorzy przesyłają swoje wyniki w zakresie Liczby Wolfa oraz konsultują je z jednym z obserwatorów w celu wyeliminowania błędów. Liczba Wolfa jest najprostszą formą wyznaczania słonecznej aktywności i jest podstawowym indeksem aktywności wymaganym w TOS od początkujących adeptów obserwacji.
 
Obserwatorzy, którzy chcą nauczyć się mierzenia aktywności plamotwórczej Słońca oraz wyznaczania współrzędnych heliograficznych plam słonecznych, mają zapewnioną pomoc doświadczonych obserwatorów. Warunkiem udzielenia tej pomocy jest przesyłanie wyników swoich obserwacji do Towarzystwa Obserwatorów Słońca.
 
TOS działa nieprzerwanie od 1981 roku. Publikuje comiesięczne Komunikaty o aktywności Słońca oraz Współpracę Obserwatorów Słońca.  Współpracuje z „Proximą”, „Astronomią” oraz „Vademecum Miłośnika Astronomii”.
 
TOS organizuje corocznie zloty obserwatorów i sympatyków, w czasie których prowadzone są obserwacje, szkolenia z metodyki obserwacji, pokazy Słońca, a także organizowane są spotkania o charakterze integracyjnym, zwiedzanie instytucji naukowych, oraz innych atrakcji turystycznych.
 
TOS to amatorska organizacja z tradycjami, jako jedyna w Polsce prowadząca nieprzerwanie od 35 lat wysokiej jakości monitoring aktywności Słońca.
 
Zapraszamy do współpracy!
Odpowiedz
#2
Poniżej strona Towarzystwa Obserwatorów Słońca:

http://www.tos-sun.blogspot.com
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości