Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Flary Iridium 2015
Photo 
Nie widzę nigdzie tego wątku na 2015 rok, więc zakładam. Wczoraj wieczorem po raz pierwszy sfotografowałam flarę Iridium.
Satelita: Iridium 47, jasność -1.1 mag, w centrum -7.0 mag, wysokość 29°, azymut: 273° (W)
Aparat: Canon EOS 500D, f/4.5, ISO 200, ekspozycja 30 s

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Dzieki, panno A, za mobilizacje! Tez sie przymierzam na ten raz pierwszy raz,
w mysl powiedzenia: better late, than never !
Ale bede polowal na wyzszy przelot, moze byc nawet z rozblyskiem nad glowa Wink

Odpowiedz
Ja się dzisiaj (a w zasadzie już wczoraj - 23:53:18) ponownie przyczaiłam z aparatem na flary i muszę powiedzieć, że z dwóch, które złapałam fotograficznie ta późniejsza była niesamowita, bardzo jasna i dość długo widoczna. Aż się dziwię sama sobie, że wcześniej na te cuda nie polowałam. Dodatkowo miałam sporo szczęścia, bo przez większość czasu zalegały chmury, ale na dosłownie 5 minut pojawiło się okienko i to dokładnie tam, gdzie go potrzebowałam ;-)

Satelita: Iridium 58, jasność -2.7 mag, w centrum -8.2 mag, wysokość 50°, azymut 228° (SW)
Aparat: Canon EOS 500D, f/5, ISO 200, ekspozycja 2x30 s

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Nareszcie upolowałem, minionej nocy, 01:51:25, Irydium 40

Jako ze po tych zmianach chyba nie uda mi się wkleic bezposrednio obrazek, podaję link:

[Obrazek: Flare%20Iridium.JPG]

Wysokość ok.50 st., jasność w centrum -8,2 mag, odległość od centrum 4 km, w miejscu obserwacji o 1 mag mniej
Był to przelot w głowie Pegaza. Sony Nex 5N, ISO 1600, 30 sek, 3,5/18mm       Wszystko z pamięci Smile
Zalapal sie nawet Wieszak, w prawym gornym rogu Smile

Następnym razem, co moze juz być w zblizającą się noc, wybiorę lepsze stanowisko, bez dachu budynku Smile
Byłby to Irydium 54, zaraz po północy, -7,8 mag

Odpowiedz

[Obrazek: Flare%20Iridium.JPG]
Przecwiczylem na sucho i wstawilem druga taka sama, samodzielnie  Smile
Dziekuje dobremu duszkowi za mobilizacje! 

Odpowiedz
Pięknie uchwycona :-) Gratulacje zbignieww!
Odpowiedz
25/08/2015, 02:34:17
Satelita: Iridium 49, jasność -6.6 mag, w centrum -7.3 mag, wysokość 30°, azymut 295° (WNW)
Aparat: Canon EOS 500D, f/5, ISO 200, ekspozycja 30 s

[Obrazek: 83.png]
Odpowiedz
Cudooooo, p. AGNIESZKO ! Jaka byla ogniskowa? Pytam, bo pieknie zajmuje prawie caly kadr a nie jestem zbyt biegly w obrobce fotek... Smile

Odpowiedz
Dziękuję Panie Zbigniewie! Zdjęcie robiłam z ogniskową 59 mm, ale jeszcze trochę je wykadrowałam w Photoshopie ;-)
Odpowiedz
Wiec dodatkowo gratuluje dokladnosci w celowaniu obiektywem przy takim ognisku, skoro obrobka byla kosmetyczna!  Smile

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości