Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canon 600D - włączanie filmowania
Planuję wykorzystywać Canona 600 D do avikowania.
(Ten model sam w sobie ma taką opcję).
Problemem jest rozpoczęcie i zakończenie filmowania. Do normalnego robienia zdjęć mam dwa "wężyki" w tym jeden to mądry sterownik do zdjęć poklatkowych, długoczasowych etc.

Jednak wężyki nie odpalają filmowania, tak wynika z instrukcji aparatu oraz z tego co znalazłem szukając (pobieżnie) w necie.

Uruchamianie filmowania odbywa się z przycisku na aparacie po uprzednim wybraniu trybu kamery.
W kręceniu z ręki nie ma to znaczenia ale przy aparacie zamocowanym na teleskopie wywołuje to drgania, które psuję początek i zakończenie filmu.

Nie trudno wymyślić, że można to zjawisko obejść  filmując z okładem.
Liczę się z tym jeżeli nie będzie innego wyjścia ale ma to oczywiste wady.
Czytałem też, że Canona daje się w pełni sterować z laptopa jednak wolałbym nie wozić na obserwacje kolejnego klamota.

Proszę Was o radę, może ktoś zna na tą przypadłość jakieś inne patenty. (instrukcja jest pobieżna, wiele funkcji aparatu nie jest w niej udokumentowanych).

Z góry dziękuję za każdą informacje.
Odpowiedz
600D miałem jakiś rok temu. Kilka razy też próbowałem nim avikować i najlepiej do tego celu sprawdza się laptop. Jeżeli jednak go nie chcesz to użyj pilota. Ja z tego co pamiętam miałem w komplecie RC-6 i chyba z niego korzystałem.

Odpowiedz
Patrix - dzięki.
Tak na szybko, zdążyłem się zorientować co to jest RC-6 i większość stron podaje tylko wyzwalanie migawki. (m.in. w sklepie cyfrowe.pl taką informacje otrzymałem)
Natomiast w firmie z Warszawy, która serwisuje Canona, doradzili zakup sterownika (po USB) f-my Manfrotto za 1200 zł co jest dla mnie finansowo pozbawione sensu gdyż laptopa do ciorania można kupić za 300 zł. (pomijając niechęć...)

Jeszcze jednym kierunkiem jest sprawdzenie czy z poziomu menu aparatu nie ma możliwości takiego ustawienia w opcjach aby filmowanie włączało się z migawki.

I tutaj pytanie - czy Ty normalnie uruchamiałeś filmowanie z RC-6 w ramach jego zwykłych funkcjii czy wymagało to jakichś szczególnych ustawień aparatu ? (producentów i wykonań RC-6 jest aktualnie niewiele mniej niż szczurów na Kazimierzu więc może są jakieś warianty wykonania?)
Odpowiedz
Poszukaj na forum Jarka Leskiego napisz do niego PW . Wiem że filmował na Canonie z dobrym efektem to na pewno powie co i jak.
[Obrazek: mini_logo.jpg]   Radosław B. AMBROŻY * radoslaw@ambrozy.pl * http://mojaastronomia.pl
Odpowiedz
RC-6 to zwykły pilot do Canonów. Gdzieś w opcjach wyzwalania migawki musisz ustawić na wyzwalanie z pilota i to wszystko. Potem przechodzisz w tryb wideo-klik i zaczynasz nagrywać. Drugi klik i kończysz. Miałem też wgrany MagicLantern http://www.magiclantern.fm.
Wtedy do zdjęć już wogóle nie potrzeba pilota Wszystko można ustawiać bezpośrednio w puszce.

Odpowiedz
Sytuacja zmierza do szczęśliwego finału.
Otóż okazuje się, że oryginalny Canonowski pilot RC-6 posiada przełącznik opcji, który w pozycji "2" steruje filmowaniem i działa to dokładnie tak jak opisał w swoim ostatnim poście Patrix.
Chwilowy pat wyniknął ponieważ totalna większość dostępnych na rynku pilotów pod nazwą RC-6 to kalekie malowanki, które żadnego przełącznika i tej funkcji nie posiadają.
Oryginalny pilot już zakupiłem i powinno być po kłopocie.

Bardzo dziękuję za udzielone wsparcie Smile.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości