Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaćmienie Słońca 20.03.2015
No to ja tez sie krociutko wlacze do tematu zacmienia Slonca  8)
Pogoda dopisala i wszystko sie swietnie udalo.
Nie mam sprzetu do robienia fotek ale i tak kilka udalo sie zrobic chocby na pamiatke kompakcikiem z reki.

Na placu szkolnym L.O. "Chrobry" w Glucholazach, gdzie przygotowalem swoj punkt obserwacyjny w czasie fazy najwiekszego zacmienia zgromadzilo sie ponad 100 osob: uczniowie, nauczyciele, oraz mieszkancy naszego miasta, ktorzy chcieli zaobserwowac to zjawisko na wlasne oczy jak i zrobic pamiatkowa fotke  8)

Link do krotkiej relacji zjawiska wraz ze zdjeciami, ktora ukazala sie w naszej lokalnej prasie internetowej:
http://glucholazyonline.com.pl/wiadomosc...ita-wiosne

...i moja animacja zjawiska w zalaczniku:

Dziekuje Wszystkim za wsparcie i pomoc  Wink
Krzysiek.....

Załączone pliki Miniatury

KRZYSIEK .... !!!
Odpowiedz
Warszawa-Wesoła , filtr mylarowy , szukacz 7x50 + Barlow2x , Ir-Pass, ASI120MM.

[Obrazek: 6be7dd6b74dba300.png]

[Obrazek: c3cb65ae9a77d429.gif]
Odpowiedz
Janusz, a co to za eksperymenty i artefakty ?  Big Grin  Ja zrobiłem do animacji równo 100 fotek, gdy akumulatorek w aparacie odmówił posłuszeństwa,
mimo że był 100% nabity. Było już cca 3/4 czasu zaćmienia, fotki co cca 1 minuta.  Stąd wniosek - trzeba kupić nowy.
Animacji nie umiem robić, posłałem więc fotki znajomemu.  Smile
Obserwowaliśmy na 2 teleskopy: 10" był do focenia, ewent. do zerkania na display aparatu, refraktorek wyłącznie do lukania. Mieliśmy jeszcze
fajne szkiełko do spawania, przyniósł je jakiś chłopak. "Odkryłem" że obraz przez takie szkiełko ma swoje uroki, w związku z czym ubiłem targu z chłopakiem, bo miał takie samo drugie.
Piszę w liczbie mnogiej, bo przewinęło się przy stanowisku sporo ludzi z osiedla, pogoda była cudna! Przychodzili, odchodzili, pytali, nie pytali... Big Grin

Odpowiedz
Oprócz pogody to szczęścia do zaćmienia nie miałem , raz że musiałem w czasie zaćmienia załatwiać inne mniej ważne sprawy Wink to matryca ciągle zachodziła mi jakimś świństwem , flat nie pomógł Sad

Nie miałem też odpowiedniego sprzętu , zdecydowałem się na szukacz , ale ten nie ostrzył z kamerką dopiero z barlowem 2x , ostrość pozostawiała wiele do życzenia , ale lepszy rydz niż ...

Jeżeli chodzi o artefakty to taki piękny Wink dodatkowy efekt powstał podczas animacji w programie PhotoScape , nie robię często animacji więc nie przykładam się zbytnio pozostawiając programom wolną rękę a raczej kiepską rękę .

Obiecuję że na następne częściowe zaćmienie przygotuję się lepiej a na całkowite to już na cooooooooool Smile
Odpowiedz
Weź srogi rewanż za przypadłości i...zafunduj sobie pełne w 2017 ! Smile

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości