Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TAIR3S + kamera
Witam serdecznie,
dawno tu mnie nie było, ale to skomplikowany i przykry dla mnie temat więc go pominę.

Powiem tylko, że udało mi sie wrócić do jakiej takiej równowagi i przypomniałem sobie o swojej ukochanej astronomii, przejrzałem obszerny magazyn sprzętu foto i astro i znalazłem tam fabrycznie zapakowany (legendarny) nigdy nie użyty obiektyw produkcji radzieckiej TAIR 3S 4,5/300mm z całkowitym wyposażeniem (tzw. FOTOSNAJPER jeszcze ciągle pachnie fabryką)  i bardzo ciekawą i dobrą kamerę z łączem USB model DEM200 kolor , 2M pikseli.
Obraz z tej kamery jest tzw. "brzytwa",  szumy zupełnie nie widoczne! Trochę sie grzeje, ale dodam jej chłodzenie i to mi nie sprawi problemu.
Dane techniczne i wygląd kamerki są tu: http://www.scopetek.com/CameraDevices/product/dem.html

Kamerka jest bardzo mała bo jest formalnie przeznaczona do mikroskopu ale jak sprawdziłem empirycznie doskonale pracuje s teleskopami tyle,że trzeba dodać jakiś stabilny system jej mocowania w teleskopie, a w moim konkretnym przypadku z tym obiektywem TAIR.
Czy ktoś z Kolegów miał do czynienia z takim zestawem i może mi bardzo konkretnie podpowiedzieć co muszę dokupić już gotowego albo jak zrobić samemu takie mocowanie obu tych urządzeń i musi ono być porządne, bo prowizorek nie toleruję.
Teoretycznie mogę sobie taki system sam opracować , ale to by było chyba wyważanie otwartych drzwi bo nie sądzę abym był pierwszy i jedyny chcący połączyć te konkretne dwa urządzenia. Wszystko zależy od życzliwości tych którzy zechcą sie podzielić ze swoją wiedzą w tym temacie. Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na odzew!

ANDROMEDA

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości