Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słoneczny konkurs Towarzystwa Obserwatorów Słońca na łamach Proximy
#1
Zapraszamy do udziału w słonecznym konkursie Towarzystwa Obserwatorów Słońca ogłoszonym na łamach najnowszej Proximy.

Szczegóły konkursu można znaleźć tutaj:

http://www.astronomica.pl/proxima19.pdf

Liczymy na liczne zdjęcia i szkice Smile
Odpowiedz
#2
Zainteresowanie Proximą (i mam nadzieję konkursem) jest na tyle duże, że przekroczony został dzisiaj limit transferowy na stronie biuletynu. Jeśli ktoś miał dziś problem z pobraniem Proximy, powinien spróbować jutro.

Więcej o działalności TOS na aktualnej stronie:
http://www.tos-sun.blogspot.com/
Odpowiedz
#3
Niestety problem nadal się powtarza.
Odpowiedz
#4
Mam nadzieję, że to przejściowe problemy. Myślę, że Krzysztof Kida robi co może, żeby strona z Proximą działała jak trzeba.
Odpowiedz
#5
(31.01.15, 09:31)Adam Derdzikowski link napisał(a): Zapraszamy do udziału w słonecznym konkursie Towarzystwa Obserwatorów Słońca ogłoszonym na łamach najnowszej Proximy.

Szczegóły konkursu można znaleźć tutaj:

http://www.astronomica.pl/proxima19.pdf

Liczymy na liczne zdjęcia i szkice Smile

Autentycznie cieszę się z tego pomysłu!
Póki co liczę na w miare przyzwoitą pogodę :/
Odpowiedz
#6
No cóż, cieszy nas to bardzo Smile. Mamy nadzieję, że do końca marca Słońce pokaże trochę plam, bo inaczej będzie po prostu krucho z materiałem do tworzenia prac Smile. Liczymy na spore zainteresowanie. Prace do I etapu można wysyłać do końca marca, więc jest jeszcze miesiąc na zrobienie czegoś efektownego. Marzec bywa dość pogodny, luty też był nie najgorszy, więc aura nam sprzyja. Brakuje tylko efektownych plam. Zasady konkursu są tak pomyślane, że nawet brak udziału w którymś z etapów nie dyskwalifikuje uczestników, a nawet nie odbiera szans na końcowy sukces. Bardzo udana praca może bardzo dużo zmienić.
Nagrody na tą chwilę planujemy w postaci książek o tematyce astronomicznej. Aczkolwiek praca nad znaczącym powiększeniem zestawu nagród będzie trwała do końca konkursu. Redakcja Proximy oraz zarząd TOS-u w zakresie swoich skromnych możliwości robią, co mogą, żeby nie tylko zwycięzcy zostali nagrodzeni, ale też żeby były nagrody dla całego podium. Mamy już pewne ciekawe pomysły, ale jeszcze za wcześnie na mówienie o nich.
Nie ukrywam, że konkurs może być w następnych latach kontynuowany z dużo ciekawszymi nagrodami. Wszystko jednak zależy od tej edycji. Będzie zainteresowanie, będzie chęć wspólnej zabawy, będziemy działać dalej w tym kierunku. Będziemy śmielej inwestować.
Odpowiedz
#7
Oj tam, nagrody to rzecz wtórna Wink

A na Słońcu coś się zaczyna dziać i pogoda się normuje (mam nadzieję).
Odpowiedz
#8
Pogoda na razie w marcu nie najgorsza. No i mamy całkiem sporą grupę plam na Słońcu - całą jedną!  Smile a reszta plam w zasadzie to już tylko drobiazg bez szczególnego wyrazu, no ale może jeszcze coś ciekawego się wydarzy. Na tym etapie cyklu to osłabienie aktywności jest z pewnością tylko przejściowe (choć nam akurat nieco miesza szyki).
Ponoć prognozy pogody na najbliższy tydzień (zaćmienie w piątek) są dobre. Jest to bardzo pocieszająca wiadomość.

Wracając zaś do konkursowych inspiracji:
Jedną z moich ulubionych stron, gdzie często szukam ilustracji do moich prób „artykułowania” o aktywności słonecznej jest następująca strona:
http://solardatabase.free.fr/sol.php

Moim zdaniem można znaleźć tu prace jednych z najlepszych fotografów Słońca, którzy niekoniecznie fotografują kosztownym i nieosiągalnym dla innych sprzętem.
Odpowiedz
#9
Jak się okazuje, choć aktywność słoneczna jest niewielka, nadal można robić świetne fotografie. Oto przykłady z dzisiaj:
http://solardatabase.free.fr/vignette/up...071542.jpg
http://solardatabase.free.fr/vignette/up...055642.jpg
http://solardatabase.free.fr/vignette/up...055152.jpg
Podrzucam także link do niezwykłych szkiców z przeszłości 
http://www.codex99.com/illustration/119.html
Odpowiedz
#10
Przypominam, że prace na konkurs TOS i Proximy należy wysłać do końca marca. Myślę, że po zaćmieniu zdjęć i szkiców Słońca jest rekordowo dużo  Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości