Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
11 XI 2014 - Super Bolid Niepodległościowy!
#1
W Święto Niepodległości o godzinie 17:51 w atmosferę Ziemi nad Polską wszedł meteoroid wywołując zjawisko Super Bolidu. Zarejestrowało go kilka stacji Polskiej Sieci Bolidowej ale moja była najbliżej. Spalając się w maksimum bolid osiągnął jasność -14m a więc był mniej więcej 5x jaśniejszy od Księżyca w pełni. Na dziś wiadomo już, że niestety najprawdopodobniej nie przetrwał przejścia przez atmosferę i w całości w niej spłonął!
Zjawisko raportowało wiele osób widząc jasny rozbłysk i kulę ognia lecącą po niebie. Zjawisko o tej jasności średnio trafia się raz na kilka lat!
[Obrazek: 1_12fr_m.gif]

Zapraszam też na YT gdzie zjawisko jest przygotowane z różnym fr oraz powiększony

https://www.youtube.com/watch?v=ogclazVV...e=youtu.be
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
#2
A jak od strony technicznej wyglądają teraz takie obserwacje, na stronie PKIM są materiały sprzed kilku lat opisujące obserwacje wideo a pewnie kamerki od tamtego czasu są już jakieś lepsze?
Odpowiedz
#3
Gratulacje!

Długo czekałem aż pokażesz jakieś efekty po premierze stacji w sierpniu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości