Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spotkania - imprezy
Dostałem dzisiaj odpowiedź od Bartka (który będzie prowadził wykład na RK) i pozwolę sobie zacytować fragmenty Wink

Cytat:Dzięki za info.
[...] Oczywiście wzmianka będzie. De facto na części slajdów mam w stopce informację skąd pochodzą materiały (wasze forum astro4u).
Dodałem też slajd na koniec wspominający o waszym forum i pokazujący czego można się tam dowiedzieć.

[...] Szkoda że tak późno się zgadaliśmy, bo pewnie prezentację mogłem zrobić nieco inną.

[...] Nasze założenia były dosyć proste - pokazać o co chodziło, jak to wyglądało, a przede wszystkim przypomnieć klimat tych programów. Będziemy emitować prawie dwa kompletne odcinki (na więcej nie ma czasu).

[...] Mało prawdopodobne, żebyśmy dali radę wcisnąć tam jeszcze kamerę, ale poproszę żeby ktoś pstryknął nam zdjęcie podczas prezentacji i udostępnię całą prezentację w formie pdfa (z pominięciem elementów video, oczywiście). [...]

...dokonałem niewielkich skrótów żeby nie przynudzać, a ostatnie zdanie jest odpowiedzią na moją prośbę żeby nagrać wykład.
No cóż, myślę, że to będzie alternatywa dla tych którzy nie dojadą do Gdańska - dobre i to Wink

--
Piotr
Odpowiedz
Dzięki Piotrze! Ciekawe, które odcinki Sondy będą emitować. Obstawiam jako pewniaka któryś "Czynnik Si" Smile.

Odpowiedz
(07.11.14, 17:39)cyberas link napisał(a): Dzięki Piotrze! Ciekawe, które odcinki Sondy będą emitować. Obstawiam jako pewniaka któryś "Czynnik Si" Smile.

Odcinków o starych komputerach było sporo (no może bez przesady Wink ) ale równie dobrze może to być "Na szkle malowane", "I człowiek stworzył", "CAD", "Liczyć, aby żyć", "3D", "Print" czy w końcu "Żelastwo" czyli odcinek chyba najbardziej pasujący. Ale oczywiście równie dobrze może to być jeden z "czynników Si".

Pisałem maila do Piotra i pomyślałem, że to samo mogę napisać na forum. A zatem tak sobie pomyślałem, że w sumie to na tej imprezie niewiele będzie o SONDZIE, gdyż zarezerwowana na nią jest niespełna godzina czasu (o 15:00 już rozpoczyna się film o Komendarku), a do tego mają być wyswietlone dwa (prawie całe) odciki SONDY, jak pamiętamy każdy po ok... pół godziny.
Myślę, że impreza jak najbardziej potrzebna, szkoda tylko, że tak krótka...
Odpowiedz
(07.11.14, 19:49)Radek68 link napisał(a): Odcinków o starych komputerach było sporo (no może bez przesady Wink ) ale równie dobrze może to być "Na szkle malowane", "I człowiek stworzył", "CAD", "Liczyć, aby żyć", "3D", "Print" czy w końcu "Żelastwo" czyli odcinek chyba najbardziej pasujący. Ale oczywiście równie dobrze może to być jeden z "czynników Si".
[...]

Radek, byłem niemalże przekonany, że "sypniesz z rękawa" tytułami. Dziękuję Smile
Odpowiedz
Nie ma się co licytować... Wink to: "Czynnik SI cz.2" i "Video '83"

--
Piotr
Odpowiedz
(08.11.14, 10:48)Piotr link napisał(a): Nie ma się co licytować... Wink to: "Czynnik SI cz.2" i "Video '83"

Ha, czyli jeden z "Czynników Si" tak jak obstawiał cyberas i drugi, którego nie podejrzewałem. Ale to nie była oczywiście licytacja, a raczej próba wymienienia tych odcinków, w których tematem są aktualne ówcześnie komputery. Nie ukrywam, że Video '83 to jeden z tych odcinków, które  najbardziej zapadły w pamięć większości ludzi, więc wybór według mnie dobry.
Odpowiedz
Wrzuciłem parę fotek i prezentację w pdf z wykładu o Sondzie (gdyby ktoś chciał pooglądać...) Wink

http://chomikuj.pl/Sonda_TV/Linki+i+dokumenty/RK2014

--
Piotr
Odpowiedz
Poniżej zamieściłem link do poprawionego materiału Bartosza Gatza...
[size=1.45em]SONDA – Krzyżowcy Nauki[/size]

--
Piotr
Odpowiedz
(15.12.14, 14:28)Piotr link napisał(a): Wrzuciłem parę fotek i prezentację w pdf z wykładu o Sondzie (gdyby ktoś chciał pooglądać...) Wink

http://chomikuj.pl/Sonda_TV/Linki+i+dokumenty/RK2014

Zainteresowały mnie animacje Logo Sondy na komputerach w tle (zielone monitory). Rozumiem, że pochodzą one z naszego Forum  Smile. Testując rekonstrukcję Logo również uruchomiłem animacje na posiadanych przeze mnie ZX Spectrum (plus telewizor CRT). Działały super, a ostateczny efekt był lepszy niż na emulatorze. Jak widać, na komputerach Elwro też działają prawidłowo.
Odpowiedz
(10.01.15, 09:36)Jagos65 link napisał(a): Zainteresowały mnie animacje Logo Sondy na komputerach w tle (zielone monitory). Rozumiem, że pochodzą one z naszego Forum  Smile

Dokładnie tak... Wink 10 punktów za spostrzegawczość...

Kolega "bachoo" z naszego forum zwrócił się do nas (jako ekspertów od SONDY) Wink z propozycją stworzenia kilku artykułów.
Stąd moje pytanie do forumowiczów czy ktoś czuje się na siłach i jest zainteresowany.
Artykuły były by publikowane na portalu "Save the Floppy" http://savethefloppy.com

Myślę, że mogła by to być kolejna promocja programu.  Wszelkie uwagi mile widziane... Wink

--
Piotr
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości