Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GWIAZDA NA ZIEMI - synteza jądrowa
Chciałbym założyć wątek o syntezie jądrowej. Jak wiadomo - jest ona źródłem energii gwiazd, prace naukowe nad syntezą stanowią więc  w jakiejś mierze przedmiot zainteresowania astrofizyki.
Nie widzę jedanak części Forum, do której taki wątek pasowałby. Być może - nie jest to temat dla Astro4u. Dlatego pozostawiam zagadnienie otwarte - czy mam tu pisać o tym.
Posiadam pewną wiedzę z zakresu fizyki, wydaje się że potrafię prostymi słowami opisywać bardzo złożone zagadnienia. Moje pogawędki o badaniach nad syntezą jądrową mogę poprzeć licznymi zdjęciami któe wykonałem w wybitnych ośrodkach naukowych:
- CCFC w Culham, gdzie znajduje się największy na świecie tokamak,
- RAL (Rutherford Appleton Laboratory) w Harvell, gdzide znajduje się jedna z największych na świecie instalacji laserowych z laserem petawatowym.

Proszę o głosy Administratorów i Użytkowników ( pisać - nie pisać, a jeśli tak, to gdzie ).
Zdjęcia mam na ogół 1024 pix, czy byłoby konieczne ich przeskalowanie?

Z poważaniem i pozdrowieniem po dłuuuugiej nieobecności - Miłek
Possdrafka!
Miłek
Odpowiedz
Oczywiście pisz, a tekst ilustruj zdjęciami. Bardzo ciekawy temat!
N 51.34'47,76   E 20.34'28,14
Odpowiedz
Ja chętnie bym poczytał na ten temat  Smile
Celestron C8-SGT XLT Schmidt-Cassegrain
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości