Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE
Został dokładnie tydzień do 25 rocznicy wypadku pod Raciborzem.
Propozycja spotkania upadła dość szybko, ale kilka osób jest zainteresowanych wspólną rozmową poprzez SKYPE.
Wydaje się logicznym, aby taką rozmowę odbyć 29 września (poniedziałek) ok. godz. 18:30, lecz być może dogodniejszym terminem byłaby niedziela, dzień wcześniej - 28 września. To jest tylko propozycja, mi jest to obojętne, ale jak komuś bardziej pasuje niedziela, to proszę pisać. Godzina bez zmian - 18:30.
Czekam na opinie, powiedzmy do środy, do 20:00.

Aby taka rozmowa mogła dość do skutku będę musiał dodać wszystkich chętnych do takiej rozmowy, do mojej listy kontaktów SKYPE.
Oczywiście muszę zrobić to wcześniej i z każdym wcześniej potwierdzić kontakt, aby dograć szczegóły techniczne.
Dlatego proszę każdego, kto jest chętny do takiej rozmowy o wpisanie w tym wątku:

1. Chęci do uczestniczenia w konferencji na SKYPE
2. Wpisania swojej nazwy użytkownika SKYPE (nie imienia i nazwiska), lub wysłanie do mnie PW z nazwą użytkownika.

A co dalej zobaczymy. Smile
Odpowiedz
No jak będzie TAKI odzew jak do tej pory, to nie wiem jak sobie poradzę... zero, null, ноль, zgłoszeń...
Odpowiedz
(22.09.14, 20:15)Radek68 link napisał(a): [...]
1. Chęci do uczestniczenia w konferencji na SKYPE
2. Wpisania swojej nazwy użytkownika SKYPE (nie imienia i nazwiska), lub wysłanie do mnie PW z nazwą użytkownika.
[...]

Ad.1. Zgłaszam chęć uczestnictwa. Póki co nie ma dla mnie znaczenia czy to będzie niedziela czy poniedziałek.
Ad.2. sky.pas
Odpowiedz
(23.09.14, 19:39)Radek68 link napisał(a): No jak będzie TAKI odzew jak do tej pory, to nie wiem jak sobie poradzę... zero, null, ноль, zgłoszeń...

Oj, Radku, bo sama propozycja to trochę za mało... Potrzeba jakiegoś konkretnego tematu żeby zachęcić do spotkania. Inaczej będzie to spotkanie polegające na uczczeniu autorów przedłużającą się minutą ciszy... Wink
Nie wiem - może by namówić kolegów pracujących na radiu ze znakami okolicznościowymi - aby zrelacjonowali reakcje na pasmach. Z tego co słuchałem (a mam już punkty do dyplomu) łączności jest mnóstwo - i to ponad wszelkie oczekiwania. Mogli by opowiedzieć o najciekawszych i najdalszych łącznościach. Rozszerzono nawet regulamin o współzawodnictwo na największą liczbę nawiązanych łączności (nagrody to kubki Sondy)...
Jest 6 okolicznościowych znaków - to 6 potencjalnych osób.

1. ADAM – SQ1GPR (3Z37SONDA)
2. LESZEK – SQ4AVD (SN37SONDA)
3. MACIEK – SO5MAX (SO37SONDA)
4. MAREK – SP9HTY (HF37SONDA)

Znaki wywoławcze JOKERY:
1. MARCIN - SP5IOU (SNOS)
2. CZESŁAW – SP5XHJ (sn37s)

Może to zachęci do zgłoszeń... Wink

--
Piotr
Odpowiedz
Cyberas - zgłoszenie przyjęte, jutro, zacznę dodawać kontakty, o ile jakieś się jeszcze pojawią (a liczę na kilka osób z forum, nie będę wymieniał dokładnie). Ciebie już dodałem (zaprosiłem!).
Piotr - może i masz rację. Ale tematem przewodnim jest SONDA i 25 lat bez niej, a to już warunkuje tematy: nasze pierwsze wspomnienia o niej, o tym czy nas kształtowała, jak postrzegamy historię kilkunastu lat z tym programem, co dziś robimy.
Naprawdę nie ma się co obawiać, w rozmowie każdy będzie się mógł wypowiedzieć i posłuchać innych.
Każdy, kto będzie zabierał głos powinien przedstawić się nickiem z forum, myślę, że te kilka osób dogada się bez problemu.
Odpowiedz
To ile jest osób
Odpowiedz
(24.09.14, 19:34)maxbit (Marcin) link napisał(a): To ile jest osób

Zainteresowania NIE MA, więc nie wiem czy to w ogóle dojdzie do skutku. Dwie osoby, to mogą sobie pogadać kiedykolwiek, nie trzeba nic organizować.
Jeśli ktoś jeszcze ma ochotę, to terminem jest poniedziałek, 29 września, godz. 18:30.
Ale szczerze mówiąc jestem pesymistą, nie wiem czy to w ogóle ma sens przy "takim tłumie" chętnych.
Sam też tylko pytasz, Piotr też (jak widzę) pomimo podrzucenia znaków nie podał namiarów SKYPE, poczekam jeszcze kilka dni, zobaczymy.
Odpowiedz
Nadal nie widzę zgłoszeń ludzi, którzy angażowali się chocby w ten wątek i nawet popierali tę formę swoistego uczczenia 25 rocznicy.
Nie bardzo rozumiem dlaczego. To będzie bardzo niezobowiązująca rozmowa kilku osób pamiętających SONDę i na pewno mających choć kilka ciekawych wspomnień. Kurcze, chyba mi zależy.
Ale (prawie) sam nic nie zrobię. Ostatnim zgłoszeniem jest (pomimo iż na PW to nick podam) Michu, założyciel pierwszego wątku o SONDZIE na tym forum! To było ponad 11 lat temu!
http://astro4u.net/yabbse/index.php/topic,786.0.html
Naprawdę zachęcam Was do choć krótkiej rozmowy, do uczczenia w ten sposób 25 rocznicy zakończenia SONDY.
Odpowiedz
Tak pytam bo też jakoś jestem zainteresowany ale jeśli to mają być 2-3 osoby to pytanie może trochę głupie ale po co?
Po za tym nikt nie zaproponował jakieś mapy spotkania o czym mówić ?
Połączycie się na skypie i...
Dlatego .... jak na razie specjalnie tego nie widzę.

Zastanawiam się ale powód jest prosty temat trochę przymarł.
Dlaczego
1. Wszystkie (chyba) odcinki, które zostały mogły być wyrwane zostały wyrwane i TVP je wyemitowało.
2. To co się dało z archiwalnych materiałów po za filmowych też.
3. Jedyna osoba związana z SONDĄ która była zainteresowana kontaktem niestety już nie żyje czyli Tomasz Pyć. I faktycznie poprzednie spotkanie odbyło się tylko dlatego gdyż ludzie chcieli go zobaczyć posłuchać. A teraz takiego punktu nie ma.
4. Powstała płyta z muzyka która brała udział w SONDZIE.

Tak więc tematyka i sprawy zostały wyczerpane.

Więc myślę że nic tego nie będzie.
Tragedii nie ma ważne że i tak dużo osiągnęliśmy.
Odpowiedz
Nie chec tu wodzirejowac ani tez nikogo przymuszac czy obrazac. Mam na sprawe bardziej optymistyczny poglad i chce podac kilka pomyslow zeby "zlamac polskie niemogectwo"

Tak wiec proponuje:

- pogodac o sprawach nie dokonczonych (np: chocby czolowka Sondy i jej dalsze poszukiwania, kolejna plyta z muzyka Sondy itp) ,

- poszukac tematow, o bohaterach Sondy , ktore dotad nie byly drazone(mam tu pewien kontrowersyjny pomysl ale to nie nadaje sie do omawiania na forum),

- zrobic burze mozgow z mysleniem "out of the box" i cos co sceptycy nazwa S-F. np. zastanowic sie nad kanalem Youtube gdzie mozna wrzucac wlasne domowe produkcje sondopodobe albo o tematyce zwiazanej z tym programem ...itp

- zostawic jakis czas na "prywatne historie , wspominki , ciekawostki , niekoniczenie o Sondzie ale moze tez forum  itp"

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości