Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
European Rover Challenge 2014 - 5-7 września, Chęciny
#1
Nie wiem czy to właściwe miejsce na tego typu informacje (w razie czego można przenieść), ale sądzę, że może was zainteresuje  poniższa informacja:

European Rover Challenge 2014
Konferencja "Człowiek w Kosmosie"
Piknik Naukowo-Technologiczny
5-7 września, Chęciny


European Rover Challenge
The European Rover Challenge, w skrócie ERC, to międzynarodowe zawody łazików marsjańskich organizowane przez Mars Society Polska. Zawody skierowane są do studentów, absolwentów oraz pracowników uczelni wyższych. Zadaniem stojącym przed zespołami jest zaprojektowanie i budowa analogu łazika marsjańskiego. ERC rozszerza na Europę znaną już formułę zawodów University Rover Challenge organizowanych w Stanach Zjednoczonych przez The Mars Society.

Konferencja Naukowa “Człowiek w kosmosie”
Trzydniowa konferencja „Człowiek w Kosmosie” skupiona będzie wokół człowieka, jako istotnego elementu planowanych misji kosmicznych. Tematami przewodnimi będą: edukacja, medycyna, innowacyjność. Zaprezentują się na niej eksperci z Polski i zagranicy, przedstawiciele branży kosmicznej, medycznej, naukowej oraz prywatni przedsiębiorcy i studenci. Konferencja została oficjalnie wpisana w cykl międzynarodowych konferencji Mars Society i nosi oznaczenie EMC14.

Piknik
Piknik Naukowo-Technologiczny to plenerowe wydarzenie popularyzujące naukę i nowe technologie, adresowane do szerokiego grona odbiorców. Przez dwa dni (6 i 7 września) będzie można wziąć udział w prawdziwym festiwalu nauki, oglądać eksperymenty, uczestniczyć w warsztatach oraz prezentacjach, które będą zróżnicowane pod względem wieku i zainteresowań publiczności. Dla odwiedzających przewidziano liczne atrakcje, konkursy, pokazy, a także wspólne zdjęcie z satelity. Podczas pikniku każdy znajdzie coś dla siebie!

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne (RCN-T) znajduje się na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Podzamczu k/Chęcin przy trasie E7, w odległości ok. 13 km od Kielc.

Adres RCN-T:
Podzamcze 45
26-060 Chęciny

więcej na: http://roverchallenge.eu/pl

--
Piotr
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości