Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mars 2014
Dzisiejsza noc , szkoda że przyszła duża mgła , bo detal rysował sie super, SCT8" , Bralow 5x TVPM , Lumenera , AstraImage.

Załączone pliki Miniatury

(23.02.14, 14:49)astrokosmo link napisał(a):Dzisiejsza noc , szkoda że przyszła duża mgła , bo detal rysował sie super, SCT8" , Bralow 5x TVPM , Lumenera , AstraImage.

Świetne!
Ja na razie nie mogę się zebrać.
Mam jeszcze trochę materiału z tej nocki , może coś jeszcze wyskrobię , no chyba że dziś nie będzie mgły.

ps. dzieki Smile
Dziekuje za pierwsza fotke Marsa w tym sezonie obserwacyjnym  Smile Oczywiscie podpinam watek do U.S. 2014 na naszym forum. Zbliza sie najlepszy okres obserwacyjny planety w tym roku, wiec warto nie przegapic czegos  Wink

1) Odnosnik do zdjecia Astrokosmo
2) Najwazniejsze wydarzenia z zycia planety w 2014

Czekamy na nastepne fotki pozostalych planet i nowe watki na forum w tym dziale.....

KRZYSIEK .... !!!
27 02 2014 ,  01:48:00 ,  pierwsze światło z  GSO RC  8" 200/1600 + Barlow 5x TVPM + Lumenera LRGB . seeing 4/10 .

(28.02.14, 02:30)astrokosmo link napisał(a):27 02 2014 ,  01:48:00 ,  pierwsze światło z  GSO RC  8" 200/1600 + Barlow 5x TVPM + Lumenera LRGB . seeing 4/10 .

O RC!

Świetny detal!
Firma teleskopy.pl wypożyczyła mi go do testów , moim celem jest udowodnić że teleskopem do DS da się kręcić planety z całkiem fajnym detalem po mimo dużej obstrukcji lustra wtórnego.

Pierwsze wnioski są takie , teleskop daje ładne obrazy planet (po kolimacji) , i po mimo mniejszej ogniskowej z tym samym Barlowem jest nieco ciemniejszy od tej samej apertury lustra gł. SCT , więc zwiększam czas ekspozycji , lub zmniejszam powiększenie barlowa , detal jest jak widać całkiem niezły , no ale to w końcu RC  a nie jakieś tam Tasco z Lydla Wink
Jednak podkusiło mnie żeby spróbować. Seeing to chyba 1/10. Dziwne, że w ogóle coś widać:

(11.03.14, 01:42)warpal link napisał(a):Jednak podkusiło mnie żeby spróbować. Seeing to chyba 1/10. Dziwne, że w ogóle coś widać:

Coś widać ? Zartujesz chyba! Opozycja 8 kwietnia, moje i dwóch wnuczek urodziny, więc... załatwiam na ten czas dla Ciebie super seeing. Niech konkurencja drży  Wink

(11.03.14, 11:34)zbignieww link napisał(a):Coś widać ? Zartujesz chyba! Opozycja 8 kwietnia, moje i dwóch wnuczek urodziny, więc... załatwiam na ten czas dla Ciebie super seeing. Niech konkurencja drży  Wink

A ja myślałem że tylko u mnie tak kiepsko z seeingiem .

Też coś nakręciłem ale co wyjdzie  :Smile

ps. a twój całkiem całkiem Smile

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości