Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wenus 2014
Wenus  2014-02-08 ok godz 10:20 trafiłem na dziurę w chmurach i szybko nakręciłem kilka avików .

Kamera Lumenera oraz Neximage , z barlowem 3x oraz SCT 8".

Załączone pliki Miniatury

Fajne!
Dorzuce znowu swoje 3 grosze do watku... Planetka budzi mnie co rano do pracy  8) az dziw bierze, ze jest jeszcze tak malo fotek  :Smile . Szkoda wczorajszej koniunkcji z Ksiezycem, ze przepadla bo to byla jedna z najblizszych koniunkcji Ksiezyca i planety w tym roku  :-\ liczylem chociaz na jakies fotki a tu hmmm....

1) Aktualna faza Wenus
2) Z zycia planety w 2014

KRZYSIEK .... !!!
Zaległa fotka .

I jeszcze animacja ruchu chmur .

Fajne fotki.

Pytanie techniczne dotyczące zdjęć z filtrem UV - z podpisu wynika, że robiłeś to z SCT + barlow. To było jakieś specjalne szkło, czy standardowa soczewka? Czytałem gdzieś kiedyś, że te zwykłe mocno blokują UV i są problemy z rejestracją Wenus. Jak to wyglądało u Ciebie?
Meade LX200, Celestron 80ED, EM-200, FSQ106, Sky90, FS60C, Orion SSPro v.1, ALccd5, PGC, EOS300D (modyfikowany), EOS6D

::www.afterdusk.pl::
Uczyłem się metodą prób i błędów , dowiedziałem się z ukraińskiego forum że trzeba kręcić w UV minimum 10 000 klatek , tak też uczyniłem.

Powoli fotki wychodziły coraz lepsze .

W UV kręci się dość trudno , to bardzo ciemny filtr + barlow - jasność spada a co za tym idzie trzeba zmniejszać FPS aby AVI-ki nie były za ciemne .

Seeing i dobra ostrość w UV , ja łapałem Wenus kiedy się dało , oczywiście tylko w ciągu dnia .

Nawet tak małym teleskopem jak Picolo Janusza Wilanda dało się zlapać chmury na Wenus.

29 01 2012

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości