Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Druga płyta z muzyką z SONDY - "Sonda2. Muzyka z programu TV"
Pytanie do GAD'a:
czy jest szansa, że oprócz muzyki na płycie SONDA vol.2 pojawi się również jakiś cytat z programu w wykonaniu p. M.Gajewskiego? Propozycje padały na początku dyskusji o vol.2 ale do dzisiaj nic nie wiadomo. Czy koncepcja vol.2 z głosem lektora jest jeszcze brana pod uwagę czy już raczej upadła bo nie ma żadnych sygnałów w tym temacie? SONDA to nie tylko muzyka ale i głosy niezapomnianych lektorów, których zabrakło moim zdaniem na vol.1 więc miło byłoby usłyszeć np. na wstępie płyty vol.2 głos p. M.Gajewskiego, który większości miłośników Sondy zawsze kojarzy się z tym programem.
Odpowiedz
Przyznam szczerze, że mam mieszane uczucia co do obecności głosów czy to prowadzących, czy lektorów - bo coś, co będzie fascynowało przy pierwszych odsłuchach może nużyć przy setnym. Ale to nie jest największy problem, o wiele większym jest sytuacja prawna dotycząca wykorzystania takich fragmentów wypowiedzi (zakładając, że robimy to legalnie Smile ). Wydaje mi się, że jeśli już topić pieniądze, to na większą ilość unikatowych, trudno dostępnych nagrań.
Odpowiedz
(27.07.14, 21:13)gadrecords link napisał(a):Ale to nie jest największy problem, o wiele większym jest sytuacja prawna dotycząca wykorzystania takich fragmentów wypowiedzi (zakładając, że robimy to legalnie Smile ). Wydaje mi się, że jeśli już topić pieniądze, to na większą ilość unikatowych, trudno dostępnych nagrań.

GAD skoro uporałeś się z prawami autorskimi tylu utworów na vol.1 to prawa do jednego cytatu z programu nie powinny stanowić dla Ciebie większego problemu Smile A poza tym mały akcent w postaci kilkunastu sekund głosu pochodzącego bezpośrednio z programu nie zaszkodziłby płycie a tylko podniósł jej kolekcjonerską wartość. Na vol.1 mamy "Visitation" a na vol.2 byłby p. M.Gajewski wprowadzający w klimat płyty.
Odpowiedz
Jestem tego samego zdania. Najbardziej pasuje cytat z początku odcinka wspomnieniowego "dwaj ludzie z sondą". Pisałem już o tym kilkukrotnie.
http://youtu.be/SgIVEsHSDpE?t=26s
Odpowiedz
(29.07.14, 00:05)Radek68 link napisał(a):Najbardziej pasuje cytat z początku odcinka wspomnieniowego "dwaj ludzie z sondą".
http://youtu.be/SgIVEsHSDpE?t=26s

Popieram... Wink

--
Piotr
Odpowiedz
A ja nie popieram, o czym już pisałem dawniej, chyba w osobnym wątku, więc nie będę się powtarzał.
Ale GAD ma rację. Lepiej wysiłek i pieniądze przeznaczyć w odnajdywanie i udostępnianie dodatkowych utworów. A jeśli chcecie sobie usłyszeć pana Gajewskiego czy Suzina to w każdej chwili możecie odtworzyć dowolny odcinek Sondy. Ja nie chcę za to dodatkowo płacić w kosztach płyty CD. Wolę muzykę, tą trudną do kupienia, odnalezienia, niszową. No i w końcu to płyta muzyczna a nie audiobook. Dajcie spokój z tym lektorem, naprawdę.
Odpowiedz
(30.07.14, 00:21)Axel677 link napisał(a):Ja nie chcę za to dodatkowo płacić w kosztach płyty CD.

Sugerujesz, że płyta z cytatem będzie droższa od płyty bez cytatu? Smile  Na płycie zapewne i tak znajdą się utwory unikatowe i trudno dostępne więc możesz spać spokojnie a jeden cytacik z pewnością nie zamieni płyty w audiobooka Wink Jest szansa aby vol.2 różniła się nieco od vol.1 i nie była zwyczajnym soundtrackiem.
Tak na marginesie: byłoby fajnie gdyby grafika okładki związana była bezpośrednio z programem (np. jakieś ujęcie z czołówki lub logo Sondy).
Odpowiedz
(30.07.14, 00:21)Axel677 link napisał(a):A ja nie popieram, o czym już pisałem dawniej, chyba w osobnym wątku, więc nie będę się powtarzał.
Ale GAD ma rację. Lepiej wysiłek i pieniądze przeznaczyć w odnajdywanie i udostępnianie dodatkowych utworów. A jeśli chcecie sobie usłyszeć pana Gajewskiego czy Suzina to w każdej chwili możecie odtworzyć dowolny odcinek Sondy. Ja nie chcę za to dodatkowo płacić w kosztach płyty CD. Wolę muzykę, tą trudną do kupienia, odnalezienia, niszową. No i w końcu to płyta muzyczna a nie audiobook. Dajcie spokój z tym lektorem, naprawdę.

To może zarejestruj się na forum muzycznym, jeśli Cię tylko muzyka interesuje i daj sobie spokój z SONDĄ. My chcemy na płycie SONDA vol.2, która de facto tylko dzięki temu programowi ma szansę zaistnieć (tak jak i pierwsza płyta) głosu pana Marka i już. Takie jest nasze zdanie, tego chcą potencjalni nabywcy. Bez głosu pana Gajewskiego (ew. Kurka i Kamińskiego) być może nawet niektórzy zrezygnują z jej nabycia, bo płyta ma się jednoznacznie kojarzyć z SONDĄ, a nie być zbiorem przypadkowej muzyki.
Odpowiedz
(30.07.14, 00:21)Axel677 link napisał(a):Dajcie spokój z tym lektorem, naprawdę.
Daj spokój z tym gadaniem. Naprawdę.
Odpowiedz
Ja zgadzm się z Gadem i Axelem. Muzyka jest uniwersalna, cytat nie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości