Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zorze 2014
Na początek obrazek z nowej strony z wizualizacją zórz. Jeszcze "produkt testowy", ale zapowiada się ciekawie:
http://helios.swpc.noaa.gov/ovation/

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Wróciłam właśnie z mojej pierwszej w życiu wyprawy do Norwegii i muszę podzielić się z Wami wrażeniami, bo w ciągu kilku dni udało mi się zobaczyć kilka razy zorzę polarną. Doświadczenie niesamowite, nie do opisania słowami, to co się działo na niebie to czyste szaleństwo, polecam każdemu - jeśli macie okazję wybrać się na daleką północ to koniecznie zapolujcie na zorzę! Przebiła moje wszelkie oczekiwania i dosłownie tańczyła na niebie.

Poniżej trochę fot, które udało mi się zrobić, wszystkie z Tromsø w Norwegii :-)

20.01.2014

[Obrazek: lhhy.png]

[Obrazek: 0xsf.png]

21.01.2014

[Obrazek: xrfb.png]

[Obrazek: ujdd.png]

[Obrazek: f1dg.png]

[Obrazek: 91aa.png]

[Obrazek: nt4o.png]

[Obrazek: dw28.png]

[Obrazek: l9n6.png]

[Obrazek: nq77.png]

22.01.2014

[Obrazek: 9jvz.png]

[Obrazek: cmzw.png]

[Obrazek: 40bg.png]

[Obrazek: 85zr.png]

[Obrazek: aw56.png]

[Obrazek: 5p2k.png]

Więcej fot z tego dnia tutaj: http://geeksky.tumblr.com/post/745296636...s-in-troms
Odpowiedz
Niesamowite! Gratuluję udanego wyjazdu i świetnych zdjęć!

Wyprawa "na zorze" to jeden z celów, które może uda mi się kiedyś odhaczyć.
Odpowiedz
(26.01.14, 19:49)warpal link napisał(a): Wyprawa "na zorze" to jeden z celów, które może uda mi się kiedyś odhaczyć.

Ładne kwiatki, "odhaczyć"! Tym Krakusom to już się w głowie przewraca  Wink

Też gratuluję udanych fotek a przede wszystkim tego dreszczu emocji przy ich oglądaniu i uwiecznianiu !  Smile

Odpowiedz
Dziękuję za miłe słowa, zobaczenie zorzy polarnej to przeżycie nie do opisania słowami, nadal dochodzę do siebie po tym natłoku emocji :-) Dlatego mam nadzieję, że jeszcze wiele takich wyjazdów przede mną. Poza tym polecam bardzo mocno Norwegię jako cel podróży, zupełnie inny świat i dla mnie osobiście raj na ziemi ;-)
Odpowiedz
Napisz coś bliżej - współrzędne miejsca obserwacji lub obok jakiego miasta. Planuje kiedyś taki wypad i chce wiedzieć jak daleko na północ muszę jechać.
[Obrazek: mini_logo.jpg]   Radosław B. AMBROŻY * radoslaw@ambrozy.pl * http://mojaastronomia.pl
Odpowiedz
Bartek, miasto to Tromsø, szczerze polecam je do polowania na zorzę, bo jest tam mnóstwo fajnych miejsc gdzie można się ustawić z aparatem ;-) Foty nad wodą, z widokiem na góry robiłam mniej więcej z tego miejsca: https://maps.google.pl/maps?saddr=Niezna...s&t=m&z=13 tam jest taki cypelek, całkiem zaciemniony, nie ma żadnych latarni, więc światła miasta zupełnie nie przeszkadzają. Choć szczerze mówiąc przy jasnej zorzy widać ją wyraźnie nawet z miasta - foty z 21.01. robiłam z domku, w którym mieszkaliśmy, a od ulicy przeszkadzały latarnie ;-)

Tromsø to chyba najlepsze miejsce do polowania na zorze, bo jest to już daleka północ + miasto położone jest na wyspie, więc wzdłuż linii brzegowej znajdziesz dziesiątki miejsc, z których można zrobić świetne zdjęcia. Poza tym samo miasto jest tak urokliwe i niesamowicie piękne, że w ciągu dnia warto się wybrać je pozwiedzać. Więc podsumowując, jakbym miała polecić miejsce do polowania na zorze, z czystym sumieniem wskazałabym Tromsø ;-)
Odpowiedz
Panno A  piękna zorza, piękne zdjęcia. Gratuluje! Zorza to chyba najpiękniejsze zjawisko na niebie.  Pamiętam zorzę widoczną z polski w listopadzie 2003. Ciarki chodziły po plecach a włosy stały dęba. Masz racje tego nie da opisać słowami to trzeba poczuć całym ciałem  Smile
Odpowiedz
(26.01.14, 20:01)zbignieww link napisał(a): Ładne kwiatki, "odhaczyć"! Tym Krakusom to już się w głowie przewraca  Wink

Taaak...

(28.01.14, 10:08)panna A link napisał(a): Tromsø to chyba najlepsze miejsce do polowania na zorze, bo jest to już daleka północ + miasto położone jest na wyspie.

Faktycznie - daleka północ.
Jeszcze raz gratuluję udanej wyprawy!
Odpowiedz
Jeszcze raz dziękuję za wszystkie miłe słowa! :-)

Pozdrawiam,
Agnieszka
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości