Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słońce w 2014.
Zaczęliśmy rok 2014 dość spektakularną grupą 1944.
Pogoda nie sprzyja, ale będzie lepiej Wink
Póki co aktualny obrazek okolic, a animacja tu
http://spaceweather.com/images2014/08jan...n2bd2l1r50

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
otwierając miałem nadzieję, że może któremuś z naszych "słoneczników" udało się ją uwiecznić…. u mnie wczoraj było piknie ale nie dałem rady podjechać do obserwatorium..
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
(08.01.14, 14:55)papatki link napisał(a): otwierając miałem nadzieję, że może któremuś z naszych "słoneczników" udało się ją uwiecznić…. u mnie wczoraj było piknie ale nie dałem rady podjechać do obserwatorium..

Niestety :/

Jak pokazał dzisiejszy  APOD - można i jakimś tele o zachodzie.
Odpowiedz
Udało się jako-tako !  Wink Big Grin  Wiał silny wiatr, że głowę chciało urwać! Ale w chwilach relatywnego spokoju uruchamiałem migawkę.
Komputerowo pomógł mi Kolega z czesko-słowackiego forum, nieoceniony Milan1960. Umieszczenie na web i delikatne pojaśnienie tła.
ED 80/600 na AZ4, barlow 2x i 3x, Sony Nex 5N. Załuję, że na pamiątkę nie zrobiłem sobie bez barlowa. Ale zmylił mnie symulator; w nim z barlowem 2x była cała tarcza a z 3x trochę obcięta na północy i południu. Widocznie cały układ powoduje, że barlowy działają mocniej, albo odległość od barlowa do czipu jest tego przyczyną.

[Obrazek: Slunce%2011.jpg]

[Obrazek: Slunce%20%2022.jpg]

Smile

Odpowiedz
Fajnie, że Ci się udałoSmile Vyborne!
Odpowiedz
To może jeszcze ja coś dorzucę.
Fotka z 3. stycznia, czyli plama dopiero pojawia się na krawędzi. Warunki fatalne, zrobione przez cirrus i kilka gałęzi (niestety topola przed blokiem urosła Sad).

80ED+EOS6D z extenderem x2

[Obrazek: sun-20140103_2-s.jpg]

Większa wersja po kliknięciu, dodatkowe informacje na stronie.
Meade LX200, Celestron 80ED, EM-200, FSQ106, Sky90, FS60C, Orion SSPro v.1, ALccd5, PGC, EOS300D (modyfikowany), EOS6D

::www.afterdusk.pl::
Odpowiedz
...i to jest to!!!  ... czego mi brakuje!  Smile  Czy gdybym robił z extenderem a nie z kątówką - obraz byłby lepszy? Chyba tak. Ale nie wpadłem na to i dałem kątówkę 45 st.

Odpowiedz
(09.01.14, 13:52)zbignieww link napisał(a): ...i to jest to!!!  ... czego mi brakuje!  Smile  Czy gdybym robił z extenderem a nie z kątówką - obraz byłby lepszy? Chyba tak. Ale nie wpadłem na to i dałem kątówkę 45 st.

Ja generalnie unikam kątówek przy robieniu zdjęć (wyjątek Lunt, gdzie nie da się tego obejść). Zawsze trochę światła ucieka.

(09.01.14, 13:11)GrzegorzP link napisał(a): To może jeszcze ja coś dorzucę.
Fotka z 3. stycznia, czyli plama dopiero pojawia się na krawędzi. Warunki fatalne, zrobione przez cirrus i kilka gałęzi (niestety topola przed blokiem urosła Sad).

Bardzo fajne! Gałęzie... skąd ja to znam :/
Odpowiedz
Ładnie Panowie. Ja cięgle czekam na pogodę,ale na wyspach źle się ostatnio dzieje. Jak nie wieje,to leje. I nic nie wskazuje na to,żeby się miało poprawić.

(09.01.14, 13:11)GrzegorzP link napisał(a): To może jeszcze ja coś dorzucę.

Ubolewam strasznie,że tak rzadko tu coś wrzucasz. Ale dobre i to Wink

Odpowiedz
ED80,TVx3,Basler,ND5,Solar Continuum,Ir Cut

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości