Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jowisz 2014
Na początek roku skleciłem animację z początku tranzytu Calisto. Niestety mglisto i coraz bardziej mglisto.

Załączone pliki Miniatury

Imponujące zjawisko, pozostaje życzyć tylko mniej mgły  Wink...
SCT9.25 f20,DBK21AU618,IR Cut

[Obrazek: jowisz-gif.gif]

...a jednak się kręci !  Wink  W ciągu jednej nocy ( z przerwami na herbatę z rumem  Wink ), czy więcej ?

A ja trafiłem znowu na dobre warunki , do puki syn nie rozpalił  kominka  .
Seeing momentami oceniam na 7/10 , w wizualu masakra , nawet z barlowem 5x był jasny i super detal , z kamerką też dobrze.

Pierwsza fotka z SCT 8" + Barlow 3x + Kamera Neximage CCD VGA 640x480 , 30 FPS 

[Obrazek: 150_ccd_oem_neximage.jpg]

Fajnie wyglądał w kolorze , dawno nie miałem takiego na podglądzie , materiał b/w będę dopiero obrabiał.

Bardzo silny wiatr i przelatujące chmury to była dla mnie zmora , ale coś tam udało się nakręcic  , z większą rurą było by super , ale i tak jestem zadowolony z optyki teleskopu jako 4 właściciel ( lustra wzorcowe-USA).

(13.01.14, 14:38)astrokosmo link napisał(a): (...) materiał b/w będę dopiero obrabiał.

Ciekaw jestem porównania.

Udało mi się "wyszarpać" chmurom trochę nieba. SCT 9,25, IR-pass+RGB. Szału nie ma, ale ma być pogodowo jeszcze gorzej. Jowisz i Io:

Posiedziałem trochę nad animacją i już powoli łapię o co chodzi Smile choć sam nie wiem czy jest lepiej,czy gorzej

[Obrazek: jowisz_g.gif]

Kolejna fotka z tej samej nocki , tym razem z barlowem 3x oraz Lumenerą.

Świetne zdjęcia, fotografowanie planet wydaje się bardzo ekscytujące ...
(13.01.14, 23:59)warpal link napisał(a): Ciekaw jestem porównania.

Z Barlowem 5x Power Mate TV .

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości