Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MaximDl i kadrowanie/ustalanie pozycji
Nie chce mi się wklejać i sklejać już raz napisanego artykułu
wykorzystam więć pdf'a które tworzy ze wszelkich dostępnych tutoriali w sieci Jacek Erbel

przy okazji dodam 3 rzeczy który wypłynęły po

po pierwsze jeśli nie możemy namierzyć pod podanym w tutorialu adresie katalogu GSC do pobrania
wystarczy wygooooglać opo tychże dwóch słowach kluczowych

druga sprawa - zaznaczenie odpowiedniej wajchy z zakładki ZOOM powoduje że MaximDl wrzuca wykonaną fotkę w odpowiednie miejsce - więc nawet używanie rotatora w wyciągu mamy załatwione do kadrowania

trzecia sprawa że można kliknąć na zdjęciu wykonanym przez nas i wybrać opcję "point telescope here"
ALE montaże zaczynają dziczeć - znaczy jedzie za daleko albo nie w tą stronę (CG5 GT) sprawa wymaga testu na obecnym montażu NEQ6

miłej lektury a co najważniejsze - kadrowania w 30 sekund Smile

AstroPozdro

Załączone pliki
.pdf   PlateSolve.pdf (Rozmiar: 1,016.77 KB / Pobrań: 102)
hmmmmm...
Odpowiedz
Fajna sprawa ten tutek,ale kadrowanie z kamery w porównaniu do Canona to już wielki przeskok. Ten Twój przykład muszę kiedyś przetrenować w boju. Strasznie jestem ciekawy efektu.

Odpowiedz
proponuje nie "kiedyś" tylko ASAP
potem jest zawsze "jak ja mogłem bez tego..."
Wink
hmmmmm...
Odpowiedz
Tutek przeczytany i wdrożony w życie Smile Faktycznie okazuje się, że jest to proste i mega efektywne narzędzie do ustawiania kadru. Dzięki Jarek!
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości