Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szukam osób posiadających nierekompresowane odcinki z DVB
Tak pokrótce, to chodzi mu o to, że nagrany materiał w SD i wyemitowany jako HD dalej pozostanie materiałem SD tylko zajmującym więcej miejsca... W przypadku "Sondy2" dysponujemy prawdziwym HD (choć i SD da się spokojnie obejrzeć). Zgrywanie tego w jakikolwiek sposób nie poprawi już jakości... Poza tym zastanawiam się czy Sonda2 zasługuje na taką archiwizację... Chyba tylko ze względu na emitowane fragmenty poprzedniej sondy...

--
Piotr
Odpowiedz
W sumie Panu Pinto to nie wiadomo o co chodzi ...
Nie wiem chce strumień direct z kamery czy ze stołu montażowego (aplikacji).
Trochę rozsądku ... a nie jakiś abstrakcyjnych pomysłów wyrwanych z kontekstu ...
Materiał HD odcinków jest dostępny w necie bez problemu ....
wystarczy sobie wpisać jedno słowo .... no dwa ....

Nie ma materiału nie skompresowanego na wyjściu juz z kamery materiał posiada już kompresje inaczej strumień miał by .... 155MB/s na sek Smile co dawało by po 22 min .... 214 GB danych.
Oczywiście później materiał jest jeszcze bardziej kompresowany wraz z obniżeniem rozdzielczości ..
Odpowiedz
(10.04.16, 08:12)Piotr napisał(a): Tak pokrótce, to chodzi mu o to, że nagrany materiał w SD i wyemitowany jako HD dalej pozostanie materiałem SD tylko zajmującym więcej miejsca...
(10.04.16, 08:31)maxbit napisał(a): Materiał HD odcinków jest dostępny w necie bez problemu ....
wystarczy sobie wpisać jedno słowo .... no dwa ....
A gdzie w tym wątku była mowa o HD?

(10.04.16, 08:31)maxbit napisał(a): W sumie Panu Pinto to nie wiadomo o co chodzi ...
Sorry maxbit, ale pojawiłeś się w tym wątku "nie z gruchy, ni z pietruchy" z wypowiedziami nie mającymi związku z tematem i na dodatek mi zarzucasz, że nie wiadomo o co mi chodzi. Wyskakujesz z "Sondą 2" i HD, a spojrzałeś w ogóle na datę utworzenia wątku?

(10.04.16, 08:31)maxbit napisał(a): Nie ma materiału nie skompresowanego na wyjściu juz z kamery materiał posiada już kompresje inaczej strumień miał by .... 155MB/s na sek Smile co dawało by po 22 min .... 214 GB danych.
No cóż... Widać, że z video masz tyle wspólnego co nic. Wyobraź sobie, że może być na wyjściu dużo więcej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI#Specyfikacja
https://en.wikipedia.org/wiki/Serial_dig...#Standards

(10.04.16, 08:31)maxbit napisał(a): Oczywiście później materiał jest jeszcze bardziej kompresowany wraz z obniżeniem rozdzielczości ..
Bez komentarza.

(10.04.16, 08:31)maxbit napisał(a): Nie wiem chce strumień direct z kamery czy ze stołu montażowego (aplikacji).
Tytuł wątku brzmi "Szukam osób posiadających nierekompresowane odcinki z DVB".

(10.04.16, 08:31)maxbit napisał(a): Trochę rozsądku ... a nie jakiś abstrakcyjnych pomysłów wyrwanych z kontekstu ...
Trochę rozsądku i wiedzy.
Odpowiedz
To sobie szukaj dalej ....
Odpowiedz
(04.04.16, 13:12)Jagos65 napisał(a): Pinto, czy masz może zrzucony w ten sposób "Czynnik Si cz. 2"? Szukam go już od dłuższego czasu, a zależy mi na jak najlepszej jakości nagrania. Moje nagrania ważą też ok 600 MB więc jakość powinna być porównywalna.
Mam ten odcinek z TVP Historia skompresowany do AVI 233MB 512x384 Xvid 1,1 Mbps. Jakość przyzwoita.
Zainteresowany?
Oryginalnych strumieni DVB nie trzymam.
Harrison Bergeron
Odpowiedz
(10.04.16, 21:38)HarrisonBergeron napisał(a):
(04.04.16, 13:12)Jagos65 napisał(a): Pinto, czy masz może zrzucony w ten sposób "Czynnik Si cz. 2"? Szukam go już od dłuższego czasu, a zależy mi na jak najlepszej jakości nagrania. Moje nagrania ważą też ok 600 MB więc jakość powinna być porównywalna.
Mam ten odcinek z TVP Historia skompresowany do AVI 233MB 512x384 Xvid 1,1 Mbps. Jakość przyzwoita.
Zainteresowany?
Oryginalnych strumieni DVB nie trzymam.

(mkv) 348,0 MB - od 20 maja 2012 leży tu:
http://chomikuj.pl/Sonda_TV/Odcinki+Sond...mkv(video)

lepszego nie znajdziesz...

--
Piotr
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości