Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szukam osób posiadających nierekompresowane odcinki z DVB
Nagrywam dopiero od marca tego roku, więc skompletowanie wszystkich odcinków potrwa bardzo długo przy obecnej częstotliwości emitowania "Sondy". Dlatego szukam posiadaczy nierekompresowanego materiału. Smile
Odpowiedz
Pinto, w jakim formacie nagrywasz Sondy? W jakim celu rekompresowac nagrania - oszczędność miejsca niwielka a utrata jakości jest znaczna. Myślę,  że dostępne nagrania nie są rekompresowane.
Odpowiedz
(10.09.13, 20:16)Jagos65 link napisał(a): Pinto, w jakim formacie nagrywasz Sondy?
Strumień TS przepakowuję (nie rekompresuję) w MKV.

(10.09.13, 20:16)Jagos65 link napisał(a): W jakim celu rekompresowac nagrania - oszczędność miejsca niwielka a utrata jakości jest znaczna.
Dlatego nie robię tego.

(10.09.13, 20:16)Jagos65 link napisał(a): Myślę,  że dostępne nagrania nie są rekompresowane.
Zależy które masz na myśli, bo te, którymi się tu ludzie dzielą, są oczywiście rekompresowane.
Odpowiedz
Rozumiem, że jest to strumień z tunera naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Jest on kodowany w mpeg-4 (lub mpeg-2). Ja nagrywałem z tunera satelitarnego, a tam strumień wideo kodowany jest w mpeg-2. Przy bit rate stosowanym podczas nadawania Sondy na TVP Historia (satelita Astra) plik wideo + audio jednego odcinka ma rozmiar ok. 700MB (średnio). Jest to najlepsza jakość jaką można dysponować nagrywając Sondy (jakość DVD, pomijając jakość zachowanego materiału). Nie wiem, czy jeszcze ktoś nagrywa w ten sposób. Niestety chwilowo nie dysponuję możliwością nagrywania z satelity oraz przesyłania plików o takim rozmiarze.
Odpowiedz
Mam kablówkę w technologii IPTV, więc strumień TS wyodrębniam z danych, które uzyskuję przy pomocy Wiresharka przechwytującego przepływ między terminalem a tunerem. Nie wiem z jakiego źródła mają TVP HISTORIA, w każdym razie na 27 odcinków które posiadam, ze 4 są skompresowane w AVC, a reszta w MPEG2. Po wyrzuceniu drugiego audio i txt średnia waga to 600 MB.
Odpowiedz
Czyli nagrywasz trochę inaczej niż myślałem. Rozmiar pliku jest dość znaczny, czyli jakość nagrań w mpeg-2 pewnie jest porównywalna z moimi nagraniami.
Odpowiedz
(12.09.13, 14:51)pinto napisał(a): Mam kablówkę w technologii IPTV, więc strumień TS wyodrębniam z danych, które uzyskuję przy pomocy Wiresharka przechwytującego przepływ między terminalem a tunerem. Nie wiem z jakiego źródła mają TVP HISTORIA, w każdym razie na 27 odcinków które posiadam, ze 4 są skompresowane w AVC, a reszta w MPEG2. Po wyrzuceniu drugiego audio i txt średnia waga to 600 MB.

Pinto, czy masz może zrzucony w ten sposób "Czynnik Si cz. 2"? Szukam go już od dłuższego czasu, a zależy mi na jak najlepszej jakości nagrania. Moje nagrania ważą też ok 600 MB więc jakość powinna być porównywalna.
Odpowiedz
Niestety nie.
Odpowiedz
Przecież strumień z DVB_T czy innego źródła ... to zawsze materiał po dekompresji .....
Nie ma strumienia "nieskompresowanego" jako takiego...
Jakość która jest w sieci jest dość dobra Smile zresztą po co ci lepszy materiał Smile zamierzasz ...  nie wiem liczyć włosy na głowie Panu Tomaszowi Smile
UHD tutaj nie poprawi tematu ... jakości samej SONDY2.
Odpowiedz
(08.04.16, 07:22)maxbit napisał(a): Przecież strumień z DVB_T czy innego źródła ... to zawsze materiał po dekompresji .....
Nie ma strumienia "nieskompresowanego" jako takiego...
Materiał przed wysłaniem w eter jest kompresowany, a nie dekompresowany, więc nie wiem co chciałeś przez to powiedzieć? Zgrywam strumień bez REKOMPRESJI, czyli w ORYGINALNEJ jakości nadawcy.

(08.04.16, 07:22)maxbit napisał(a): Jakość która jest w sieci jest dość dobra Smile zresztą po co ci lepszy materiał Smile zamierzasz ...  nie wiem liczyć włosy na głowie Panu Tomaszowi Smile
Jeśli jesteś miłośnikiem kilkukrotnie rekompresowanego materiału, to nikt przecież nie broni.

(08.04.16, 07:22)maxbit napisał(a): UHD tutaj nie poprawi tematu ... jakości samej SONDY2.
Ale o co chodzi?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości