Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Deep Sky Stacker oraz Kolor AutoPanoGiga 2.6.4. O co tutaj chodzi?
Dzień dobry, dobry wieczór. Siemanko.
Otóż moja sprawa wygląda następująco: Jestem mega astro-amatorem. Więc proszę o wyrozumiałość. Od około 2miesięcy cykam sobie astrofotki Canonem1100D bez żadnego paralaktyka. Po prostu wężyk spustwy + statyw. Więc skoro jestem bez montażu paralaktycznego nie mogę robić zbyt długich ekspozycji ponieważ gwiazdy mi się zwyczajnie rozjadą. To zmusza mnie do stackowania zdjęć. Jednak tutaj mam problem.
Stackować postanowiłem w Deep Sky Stacker, jednak zamiast wyrazistych kolorów Drogi Mlecznej otrzymałem jasny, wyblakły obraz, a boki i rogi były krzywe. A robiłem to tak, że dodawałem z 30zdjęć do programu, oraz jednego Dark'a. (O ile dobrze rozumiem Dark to klatka zrobiona w tych samych warunkach i z tym samym czasem, przesłoną i iso, ale z zakrytym obiektywem.) Więc co jest nie tak?
Polecono mi też do stackowania AutoPanoGiga 2. Niestety z tego co widzę program ten głównie służy do panoram, a jedyna opcja jaką znalazłem do łączenia powoduje coś w stylu Startrailsa. Jednak widziałem zdjęcia obrobione w AutoPano i wychodziły one całkiem nieźle, wie ktoś jak poprawnie stackować w tym programie foty?
Pozdrawiam, Bartosz.
"Od wybuchu się zaczęło. Na początku był chaos.  Później z tego coś powstało. Życia nasze trwa miliony lat. Zdążył nam się skomplikować świat. Człowiek dąży do zagłady. Nie ma na to dzisiaj rady." - Konopians
Odpowiedz
Ok Deep Sky Stacker ogarnąłem. Teraz tylko nauczyć się obrabiać foty w Photoshopie. ;]
"Od wybuchu się zaczęło. Na początku był chaos.  Później z tego coś powstało. Życia nasze trwa miliony lat. Zdążył nam się skomplikować świat. Człowiek dąży do zagłady. Nie ma na to dzisiaj rady." - Konopians
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości