Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana Newtona 270/1500 na...
...no własnie i tu można by napisać niezły scenariusz na thriller...Chcę już zejśc z Dobsona, zatem jestem - jak na wiosnę przystało - zielony, no bo na Dobsonie i Niuńku (vel Newton) ;D masakrowałem raptem Zenita... chce się wziąć bardziej poważnie za astrofocenie. Idę w kierunku maksymalnego lustra 20 cm. Ogniskowa 1500-2000 mm. Potrzebuję też możliwości redukcji z F/10 do niższych.
Przeglądałem stronę Astrokraka i moje gałki oczne wywróciły się na widok :
- Meade 8" SC LX80,
- Teleskop Celestron CPC 800 XLT (bardziej sie na niego ślimaczę)  Tongue
Poradźcie czy można się zabrać na poważnie z takim sprzętem za astrofocenie i jaką kamerkę proponujecie. Patrzyłem dodatkowo na starego Canona 300D, ale znowu pytanie - czy warto...?
W ogóle prośba do naszych astromasterów : poradźcie mi na jaki sprzęt i optykę warto sie przerzucić. Kaska na teleskop prawie uzbierana, potem przyjdzie czas na kamerkę, ale jakby coś taniego i dobrego było na ladzie...
Jakby ktoś chciał przygarnąć mojego Newtona to krzyczcie (dam później ogłoszenie co i jak), kasę chcę dorzucić do nowego sprzętu.
================ Ełk : 53° 49' N  22° 21' E
Odpowiedz
No to należy zadać standardowy zestaw pytań:
- co chcesz fotografować (przy czym odpowiedź wszystko się nie liczy),
- gdzie: miasto, wieś, Namibia...
- jak: sesje wyjazdowe, fotografujesz z własnego podwórka, balkonu, itp.....

?
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Przede wszystkim ustawiam się na DS.
Teren pod miastem (na ogródek działkowy w odległości ok.5 km od centrum m-sta), ale trwają poszukiwania czegoś ciemniejszego, bo wtedy to ma sens. Wstępnie już upatrzyłem okolicę ok. 10 km od m-sta. Nie są to Niedźwiady, aaaaleeeee...
A sesje to właśnie w całym przekroju na początek balkon, żeby oswoić się ze sprzętem, potem to już tylko ogródek za m-stem. A po drodze mam już umówione wstępnie spotkanie z młodzieżą z lokalnej bursy, choć podejrzewam że jeszcze zrobię to na newtonie Smile
Chodzi mi o sprzęt, który można zabrać Lanosem, a nie vanem.
I jeszcze pytanie : czy ww. sprzęt ma kufry (z gąbką) czy trzeba dokupić?

dzięki za help
================ Ełk : 53° 49' N  22° 21' E
Odpowiedz
Niestety żaden z obu teleskopów zasadniczo nie jest sprzętem do astrofoto DS. Oba są na montażu alt-az a do astrofoto wymagany jest paralaktyczny. Teleskopy w systemie SC mają dłuższą ogniskową (i niższą jasność) co również mocno ogranicza i utrudnia fotografowanie nimi obiektów DS. Myślę, że na początek musisz zacząć budować zestaw na montażu paralaktycznym i małym refraktorze lub newtonie. Przemyśl to podaj kwotę jaką masz do wydania i spróbujemy jakiś zestaw złożyć.

Pozdrawiam!
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości