Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saturn 2013
Witam.
Niezbyt dobre warunki na Saturna;jego niskie położenie,do tego łuna od miasta i lekka mgła,no i parę stopni poniżej zera. Ale trzeba było spróbować.

SCT8" f20,Pointgrey Firefly,po 2500 klatek

PGF+IR Pro 742+kolor z Canona
[Obrazek: satpassrgb2.jpg]

PGF+IR Pro 742 ver2+kolor z Canona
[Obrazek: satpassrgb.jpg]

PGF+IRCut+kolor z Canona
[Obrazek: satirrgb.jpg]

PGF+kolor z Canona
[Obrazek: satczystyrgb.jpg]

Canon 600D
[Obrazek: canonqo.jpg]

PGF
[Obrazek: satl.jpg]

PGF+IRCut
[Obrazek: satircut.jpg]

PGF+IRPro742
[Obrazek: satczy.jpg]

Dziś pierwszy raz w tym roku szarpnąłem się na Saturna (skłonił mnie do tego Księżyc w pełni i chwilowo rozpierzchnięte chmury). Nie było zbyt dobrego seeingu, ale stęskniony za Saturnem zrobiłem to:

Załączone pliki Miniatury

.jpg   2.jpg (Rozmiar: 7.33 KB / Pobrań: 544)
Piękno naukowej przygody polega na tym, że nigdy nie zabraknie dalszych znaków zapytania" (ks. M. Heller).
Saturn ma na razie kiepskie położenie i trzeba jescze będzie poczekać trochę,aż się poprawi. Ale ważne,że coś drgnęło w wątku satunowym  Wink Napisz jeszcze jakim sprzętem wykonałeś tą fotkę.

SCT 6",  projekcja okularowa w 6mm, kompakt Canon A1200, 1000 kl. (z 3000).
Jak na te mgliste warunki i dodatkowo nie wychłodzony sprzęt, to i tak się dziwię, że cokolwiek widaćSmile
Ale to tylko podostrza (sic!) apetyt na kwiecieńSmile
Piękno naukowej przygody polega na tym, że nigdy nie zabraknie dalszych znaków zapytania" (ks. M. Heller).
Wesoła Warszawa Wink SCT 8'' , Barlow 3xTV , Lumenera mono , LRGB , resize 200% , negatyw , seeing momentamy 4/10 Smile

[Obrazek: 453afbd8920415bd.jpg]
I jeszcze wersja pozytywna , sprzęt ten sam .

[Obrazek: df9f4977f5cf9601.jpg]
"wersja pozytywna" zdecydowanie lepsza,rzekłbym nawet,że jest super. Jestem dumny z Ciebie  Wink

Dobry wieczór..

pozwoliłem sobie zciągnąć Twoje foto jako negatyw i dalej morduję je oczywiście musiałem zamienić z negatywu na noromalny kolor doszedłem Irysem do " prążków pierścienia ", cóż jeszcze przyjdzie czas, że bądę musiał się poddać.

ale zagwozdka.

Ślę pozdrowienia, Dziadek.
Z twojej kolorowej kamerki kolory jednak ładniejsze , z mono wychodzą jakieś niebiesko-szare, dlaczego nie wiem walczę z tym tematem od jakiegoś czasu i nie mogę dojść dlaczego.
Może to kwestia wysokości nad horyzontem-nie wiem.
Zauważyłem też kiedyś używając kolorowej kamery DBK , że z mniejszymi ogniskowymi nie radziła sobie z naturalnym kolorem idac w czerwień.

Sprawdzę z wiekszym powerem choć może być już niedoświetlenie matrycy i pojawić się kratka , Saturn to juz nie Jowisz.

Raz udało min się złapać mono kamerką w miarę prawdziwe kolory z powerem 10m , to znaczy że pierścień był biały a Saturn żółty.
fotka ponizej .

Załączone pliki Miniatury

Dziękuję
to dobrze, aj chciałem obrócić pierścieniem do przodu.
  Big Grin Dziadek.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości