Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soczewka barlowa 2x
Cześć,
mam już swój sprzęcior, chociaż myślałem, że nigdy się nie doczekam...
Do zestawu dołączyli mi soczewki barlowa :x
Do czego to właściwie służy i jak przyczepić?
Sky-Watcher (Synta) SK705AZ2 Vanguard KR-1650, 16x50mm
Odpowiedz
Witam
ta soczewka jest od zmniejszenia ogniskowej okularu czyli jak masz 25mm to po zamontowaniu masz 25/2=12,5mm czyli masz 2 razy większe powiększenie bo im mniejsza ogniskowa tym większe powiększenie, ale kosztem pola czyli powierzchni nieba którą obejmuje okular. Barlowa montujesz tak że wkładasz okular do środka przykręcasz śrubką i wkładasz barlowa do wyciągu.

Pozdrawiam
Synta 10; Tele Vue Panoptic 24 mm Plossl 6,7mm;10mm;25mm; Barlow 2x;2,5x; Orion Ultrablock
Odpowiedz
Dziękuję, zamontowałem, ale na razie do niczego mi się nie przyda, bo pomimo zapowiedzi świetnych warunków, nie widać nawet Księżyca...
Odpowiedz
Pamiętaj żeby nie używać zbyt dużych powiększeń bo pogarszają jakość obrazu, szczególnie nie ma potrzeby przy DS.
Synta 10; Tele Vue Panoptic 24 mm Plossl 6,7mm;10mm;25mm; Barlow 2x;2,5x; Orion Ultrablock
Odpowiedz
Konstrukcja optyczna barlowa WYDŁUŻA OGNISKOWĄ TELESKOPU, a nie skraca ogniskową okularu. Ogniskową skracają wszelakiej maści reduktory ogniskowej (skracacze) i ich konstrukcja to zupełnie inna bajka. W zasadzie to co napisał nemo należało by w trybie natychmiastowym wywalić do kosza!

Pozdrawiam!
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
No właśnie Księżyc oglądałem teraz przez zwykły obiektyw 20mm, a po dołączeniu soczewki nie jestem w stanie nawet go namierzyć...
Odpowiedz
(20.12.12, 19:49)papatki link napisał(a):Konstrukcja optyczna barlowa WYDŁUŻA OGNISKOWĄ TELESKOPU, a nie skraca ogniskową okularu. Ogniskową skracają wszelakiej maści reduktory ogniskowej (skracacze) i ich konstrukcja to zupełnie inna bajka. W zasadzie to co napisał nemo należało by w trybie natychmiastowym wywalić do kosza!

Pozdrawiam!

Przepraszam

(20.12.12, 19:53)Blathmac link napisał(a):No właśnie Księżyc oglądałem teraz przez zwykły obiektyw 20mm, a po dołączeniu soczewki nie jestem w stanie nawet go namierzyć...

Być moze masz źle nastawiony szukacz. Namierz go na jakiś odległy obiekt np. latarnię i zgraj z tym co pokazuje okular
Odpowiedz
nie musisz przepraszać. Wystarczy, że się zastanowisz (kilka razy) przed kliknięciem wyślij....
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Szukacz jest zgrany z teleskopem, bardzo mi wczoraj pomógł  ;D
Może nie mogłem znaleźć Księżyca, bo go po prostu chwilowo zasłoniły chmury.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości