Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Próbnik - nowa audycja inspirowana "Sondą"
Drodzy Koledzy i Koleżanki,

Jako miłosnicy "Sondy", początkujący filmowcy i entuzjasci zarówno nowinek technologicznych jak i klasycznych technologii, uruchomilismy nową audycję popularno-naukową, inspirowaną "Sondą".
Próbnik, bo taką nazwę nosi nasz program, ukazywać się będzie cyklicznie na YouTube.
Wczoraj odbyła się premiera pierwszego odcinka, "Ewolucja czy rewolucja", poswieconego fotografii cyfrowej.
Zapraszam do oglądania i dzielenia się wrażeniami i pomysłami:

http://www.youtube.com/watch?v=rRVgGEqYAW8

To nasze konto na FB: http://www.facebook.com/ProbnikTV?ref=hl
Odpowiedz
Jeżeli chcecie coś osiągnąć i zdobyć uznanie to przestańcie się przebierać i zacznijcie zachowywać się normalnie, bo te przebrania i fryzury wyglądają żenująco...
Karykaturalne, nieudolne naśladownictwo nie jest wskazane nawet w programach kabaretowych...

--
Piotr
Odpowiedz
Dziękuję za opinię.
"Próbnik" w zamierzeniach ma być po części hołdem, po części parodią "Sondy" (choć parodia to też przecież swego rodzaju hołd). Stąd peruki i stroje, będące elementem całej stylizacji, która ma odróżniać nasz program od dziesiątek tego typu audycji.
Jakieś uwagi odnośnie strony merytorycznej?
Odpowiedz
Naprawdę doceniam to, że zamierzacie coś zrobić, ale błagam - zróbcie to normalnie, może być z humorem ale bez parodiowania. Tak mnie odrzuciło, że nie byłem w stanie obejrzeć materiału do końca. A wdzięcznych tematów jest masa...

--
Piotr
Odpowiedz
Jako stoi na fejsbuku: z dobrym efektem 'pożyczyć' można sobie felietony filmowe z wrogiej ambasady, ale próba pożyczenia osobowości kończy się zawsze nieciekawie. Sonda poza kontekstem lat emisji broni się właśnie osobościami prowadzących? Ups chłopaki, macie problem Big Grin
Moja szwagierka pracuje w sądzie, ale Kurka i Kamińskiego nie zna.
Odpowiedz
tom ash - w pierwszym momencie myślałem że to Ty obciąłeś sobie połowę nicka, dopiero po chwili dotarło do mnie że to nowicjusz którego witamy na forum Wink
Poczekamy jeszcze na opinię pozostałych forumowiczów, na razie dziękuję za wsparcie. Przynajmniej nie jestem odosobniony w odczuciach...

--
Piotr
Odpowiedz
Musiałem się chwilę zastanowić co i jak napisać. Pominę pierwsze wrażenie, bo... (...).

To że niskobudżetowy, amatorski film z "jutuba" będzie tak samo dobry jak profesjonalna SONDA z Kurkiem i Kamińskim to byłaby naiwność. Porównując jednak to z SONDĄ - bo takie założenie przyjęli autorzy tego próbnika - nie mam niestety dobrych wiadomości. Nie, nie tędy droga!
Przede wszystkim zupełnie niepotrzebne są te przebieranki i peruki. To nie parodiuje nawet SONDY z lat siedemdziesiątych! I w zasadzie najbardziej mi przeszkadza. Zbyt sztuczne jest to wszystko.

Ale.
Ale na plus muszę zaliczyć to, że w końcu ktoś podjął się próby zrobienia czegoś podobnego. Na razie jest, no... ekhm...
Po dopracowaniu może (nie musi) wyjść z tego coś niezłego. Ja tu widzę pewien potencjał.
Przede wszystkim - zero peruk! Albo parodia, albo "na serio". Tło za prowadzącymi nie może być takie nudne. Zbyt bliski plan.
Kulturalna dyskusja na razie wygląda trochę jak parodia, ale to można poprawić. Zachowanie i ubiór też.
Zobaczcie jak naprawdę zachowywali się i byli ubrani panowie w studio choćby na przykładzie odcinka Silentium Universi. Rok 1986.
Na plus również muszę zaliczyć dość dobre podrobienie lektora z Sondy, nawet nieźle się słucha. Napisy - również "z epoki".
Widać, że trochę pracy to kosztowało.
I proszę potraktować ten mój komentarz jako zachętę do pewnych zmian, bo są one (IMHO) konieczne.
Widać, że macie pomysł i chce się Wam. Smile

Odpowiedz
A ja obejrzałem próbnik bez zażenowania Smile Wasza "Parodia" jest na tyle płaska, oczywista i wysilona, że przekracza granicę udawania czegoś (tu Sondy) i staje się tym Próbnikiem.
Koncepcja jest fajna ale sztuczność razi po oczach. Proponowałbym coś na rozluźnienie dla "Kurka", "Kamińskiego" mogę zaaprobować Smile Felietony OK - plus za niepodkładanie głosu
z syntezatorów mowy.

Podsumowując... więcej luzu, mniej ą i ę, więcej autentycznej interakcji intelektualnej prowadzących. Peruki zbędne ale reszta stroju OK... wolałbym Was nie oglądać w Próbniku
ubranych w koszukli z krótkim rękawem. Jesteście młodzi, a to w naszym pokoleniu z automatu budzi pewien odruch obronny... takie dopatrywanie się profanacji Sondy.
Jednak ja zgodzę się z Radkiem68 i uważam, że macie potencjał. Jeśli nie zrobicie z Próbnika domu wariatów to chętnie zerknę na kolejny odcinek.

Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Wiele zawdzięczam Sondzie - brak snu, marzenia i ciężką pracę nad ich realizacją.
Odpowiedz
Panowie.

Caly wysilek to krok w dobra strone ale wymaga jeszcze to duzo pracy.
Do felietonow nie mam wiekszych zatrzezen. Bardziej zroznicowalbym w nich muzke pod wzgedem klimatu i dynamiki.
Wszystkie kawalki jakich uzyliscie "jada na bicie" moze troche wiecej pejzazow muzycznych udaloby sie wkomponwac w material filmowy.

Peruki i cos co nazywacie "parodia Sondy" proponuje sobie darowac. Nie do konca wiadomo co to ma znaczyc. Gadki niby na serio a sami prowadzacy juz nie.
Propnuje tez powstzrymac sie z dorabianiem ideologi do waszego 1 programu ( O holdach pomyslcie jak juz zobicie cos porzadnego w dorobku).

Nasladowanie zachowania i dialogow panow KK wychodzi wam bardzo kiepsko.Tutaj widze najwiecej do zorbienia. Nie macie tego luzu co panowie KK.
Dialog jest nienaturalny - odnioslem czasem nawet wrazenie ze jeden z rozmowiajacych czyta to co ma byc odpowiedzia na pytanie kolegi !

Merytorycznie temat fotografii cyfrowej moznabylo pociagnac duzo dalej (np. typy matryc CMOS vs CCD, potem rozdzielczosc i zakresy rejestrowanych dlugosci fal dla kliszy i matrycy CCD lub CMOS, mozna tez siegnac po brobke materialu z cyfrowki, stackowanie,
problemy prawno-etyczne zwiazane z manipulacja obrazem cyfrowym ...i takie tam) Tematow do duskusji cala masa...Smile

Coz dadac jeszcze.
Zycze suckcesow i czekam na kolejny odcinek.

Pozdrawiam Astro4u.
Odpowiedz
Dziękuję wszystkim za uwagi i sugestie, weźmiemy je wszystkie do serca.
Najpoważniejszy zarzut, odnosnie sztucznosci i braku naturalnosci, jest jak najbardziej trafiony, ale i też najłatwiejszy do wytłumaczenia.
Wynika po prostu z tremy i braku doswiadczenia w występowaniu przed kamerą. Liczę, że z biegiem czasu i w miarę realizowania kolejnych odcinków, nabierzemy pewnosci siebie i wtedy nasze prawdziwe osobowosci przesłonią te "udawane".
Chociaż znajomi zawsze mówili mi, że sposobem bycia, mówienia i nawet nieco wyglądem przypominałem im Kurka Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości