Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krzysztof Duda i Jego muzyka
Witam!

Dla miłośników programu "Sonda" i twórczości Krzysztofa Dudy, którego utwory często gościły jako podkład muzyczny kultowej audycji popularno-naukowej, ta propozycja Jego archiwalnych nagrań z pewnością będzie nie lada rarytasem. Podczas ostatniego mojego spotkania z Krzyśkiem Dudą, z którym nagrywamy właśnie płytę, udało się odgrzebać leciwe nagrania Artysty, które pokazują ścieżki, którymi onegdaj podążał. Wspaniała muzyka, nieco "old schoolowa" telewizyjna realizacja, ale pokazująca ducha tamtych czasów - ducha, którego na próżno szukać w dzisiejszych hałaśliwych i natrętnych produkcjach, gdzie nie liczy się klasyczne wyczucie smaku. I choć sam nie jestem purystą w szeroko pojętych konwenansach, to wracam do tego materiału jak po zastrzyk środka na ukojenie... Polecam, bo to kawał doskonałej muzyki! Miłośnicy przebojowej elektroniki powinni zwrócić uwagę na ostatni utwór pt. Baza Alfa, który mógłby zdetronizować albo skłonić do zadumy samego mistrza gatunku - Marka Bilińskiego!

http://www.youtube.com/watch?v=QJ_QjaCK-Y0

Pozdrowienia,
Przemas

PS. W opracowaniu mam jeszcze jeden wspaniały archiwalny zapis koncertu Krzyśka w gdyńskim kościele Św. Antoniego. Rewelacja!
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
100krotne dzięki. Słucham i odpływam.

EDYCJA:

Boszszsz... więc to się nazywa OSTINATO... Big Grin
oko sowy słucha śniegu życie umyka
Odpowiedz
Rozmawiałem z Krzychem krótko o jego wkładzie w "Sondę". Okazuje się, że nagrywał on mnóstwo muzyki podkładowej dla TVP i nawet nie zajmował się kwestią, gdzie i jak będzie ona wykorzystana. Także, raczej bezpośrednio nie był On współtwórcą programu, chociaż oczywiście bez Jego muzyki "to nie byłoby to". Tym niemniej wspomniał, że cieszy się, że ludzie do niego piszą i pytają o utwory, które już dawno pokrył kurz. Być może uda mi się dokonać gruntownego przeglądu jego archiwalnych nagrań, których ma w domu mnóstwo, a może i pojawi się szansa na jakieś wydawnictwo retrospektywne. Na chwilę obecną nie ma co obiecywać, czas pokaże jak to się rozwinie, choć nie ukrywam, że jestem entuzjastą tego pomysłu.

Pozdro,
Przemas
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
Piękne, dzięki Ci przemas za tę wstawkę, oczywiście dzięki też samemu Krzysztofowi Dudzie! Za muzykę, za materiał i za zgodę na jego udostępnienie.

Też jestem entuzjastą pomysłu o którym piszesz (wydawnictwo retrospektywne), skądinąd wiem, że nie łatwo jest przekonać do takich rzeczy Krzysztofa.
Ale to kawał naprawdę dobrej muzyki i jeśli masz możliwości, to próbuj Go jednak namówić.

(26.11.12, 22:32)przemas link napisał(a):PS. W opracowaniu mam jeszcze jeden wspaniały archiwalny zapis koncertu Krzyśka w gdyńskim kościele Św. Antoniego. Rewelacja!

Smile
Oczywiście czekam(y)!
Odpowiedz
Przemas,

Genialne - dawno nie mialem tak udanego wieczoru el-muzycznego.
Dzieki wielkie dla Ciebie i K.Dudy!!!
Pozdrawiam Astro4u.
Odpowiedz
Rewelacja! Wielkie dzięki!

Przy okazji, do tej pory wiemy o następujacych utworach Krzysztofa Dudy użytych w Sondzie

[table]
[tr]
[td]Tytuł[/td]
[td]Album[/td]
[td]Nr katalogowy[/td]
[td]Ilość odcinków[/td]
[/tr]

[tr][td]Altus[/td][td]-[/td][td]-[/td][td]4[/td][/tr]
[tr][td]Barokowy przystanek[/td][td]-[/td][td]-[/td][td]1[/td][/tr]
[tr][td]Blue Man[/td][td]-[/td][td]-[/td][td]2[/td][/tr]
[tr][td]Czwórka z plusem[/td][td]-[/td][td]-[/td][td]1[/td][/tr]
[tr][td]For Better Sound[/td][td]-[/td][td]-[/td][td]2[/td][/tr]
[tr][td]Franciszkowa szopka[/td][td]-[/td][td]-[/td][td]1[/td][/tr]
[tr][td]Hotel w Hanko[/td][td]-[/td][td]-[/td][td]1[/td][/tr]
[tr][td]Jeszcze jedna ucieczka z tropiku  [/td][td]-[/td][td]-[/td][td]3[/td][/tr]
[tr][td]Labia[/td][td]-[/td][td]-[/td][td]1[/td][/tr]
[tr][td]Marzenia z wiśniowego sadu[/td][td]-[/td][td]-[/td][td]5[/td][/tr]
[tr][td]Miasto ze starej pocztówki[/td][td]-[/td][td]-[/td][td]1[/td][/tr]
[tr][td]Pocztówka z Ustronia[/td][td]-[/td][td]-[/td][td]1[/td][/tr]
[tr][td]Przez pryzmat kryształu[/td][td]-[/td][td]-[/td][td]1[/td][/tr]
[tr][td]Układanka retro[/td][td]-[/td][td]-[/td][td]1[/td][/tr]
[tr][td]Energy[/td][td]Energetic  [/td][td]FUT 9084[/td][td]2[/td][/tr]
[tr][td]Military Zone[/td][td]Energetic  [/td][td]FUT 9084[/td][td]5[/td][/tr]
[/table]

Żródło http://fonoteka-sondy.rhcloud.com/pieces?query=duda
Odpowiedz
Dzięki Przemas,
Ja też posłuchałem tych nagrań z nieukrywaną przyjemnością. Super
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
No tak, "Baza Alfa" to jeden z tych utworów, które pamiętam z podkładów do różnych felietonów TVP. W utworach z tego programu słychać raczej akustyczną perkusję - kto grał z K. Dudą? Czyżby Krzysztof już w tamtych czasach miał tak dobrze brzmiący automat pekusyjny? Bo na płycie/kasecie "Tama" słychać już głównie automat Korg (KR-55 chyba).
Odpowiedz
Fajnie udaje, że gra ;D, ta Yamaha CS-15 nie jest nawet podłączona. Zresztą pozostałe pudła też nie.

kaem3, jeżeli masz kasetę Dudy, to czy mógłbyś rozważyć dodanie jej do bazy danych discogs.com?
Albo przynajmniej podaj tu listę ścieżek i numer katalogowy. Z góry dziękuję.
Odpowiedz
(28.11.12, 04:35)bobobobo link napisał(a):Fajnie udaje, że gra ;D, ta Yamaha CS-15 nie jest nawet podłączona. Zresztą pozostałe pudła też nie.

kaem3, jeżeli masz kasetę Dudy, to czy mógłbyś rozważyć dodanie jej do bazy danych discogs.com?
Albo przynajmniej podaj tu listę ścieżek i numer katalogowy. Z góry dziękuję.

Tak tak, to "ordynarny playback", jak określił sam Krzysztof. Ale telewizja ma swoje klimaty. Z Krzysztofem grał normalny zespół, gitara/perkusja, oczywiście materiał zrealizowano wcześniej.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości