Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I Polsko - Szwajcarskie Warsztaty Astrofotograficzne! 18-21 X 2012
#1
Mam zaszczyt poinformować i zaprosić chętnych na pierwszą tego typu imprezę w Polsce. Zapisy proszę kierować na email: michal@kaluzny.pl
UWAGA ilość miejsc jest ograniczona!

http://pro-musica.org.pl/warsztaty/astro.../index.htm

Celem warsztatów jest pogłębianie wiedzy z zakresu odkrywania i rejestracji obiektów głębokiego nieba jak i obiektów Układu Słonecznego. Warsztaty dedykowane są dla instruktorów oraz osób związanych z kołami zainteresowań, małych przyszkolnych obserwatoriów prowadzących działania dydaktyczne, jak również dla wszelakich zainteresowanych tematyką.

W czasie warsztatów uczestnicy zostaną zaznajomienie z podstawami rejestracji zjawisk oraz obiektów astronomicznych oraz sposobami ich wykorzystania do celów dydaktycznych.
Poruszna tematyka obejmuje:

mechanika nieba i związane z tym problemy jego rejestracji,
podstawy doboru i konfiguracji sprzętu w zależności od fotografowanych obiektów,
metody i techniki rejestracji obiektów Układu Słonecznego,
metody i techniki rejestracji obiektów tzw. głębokiego nieba,
obróbka pozyskanego materiału.
Zajęcia obejmują zarówno teorię jak i praktykę.

Osoby prowadzące warsztaty to:
Peter Kocher (Szwajcaria) - emerytowany szwajcarski profesor geologii którego pasją jest odkrywanie planetoid. W przeciągu ostatnich 10 lat odkrył ich aż 300! Dydaktyk i osoba czynnie prowadząca obserwacje w Ependes Observatory (Szwajcaria).
[Obrazek: PeterKocher.jpg]

Michał Kałużny (Polska) - astrofotograf dydaktyk mający na koncie kilkadziesiąt publikacji i artykułów zarówno w prasie polskiej jak i zagranicznej (min. Sky&Telescope).
[Obrazek: MichalKaluzny.jpg]

Warsztaty odbywają się w urokliwym gospodarstwie agroturystycznym pod Lesznem (Nowy Belęcin) gdzie z dala od miejsch świateł można spokojnie prowadzić obserwacje i fotografować nocne niebo.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Istnieje możliwość zakwaterowania w miejscu odbywania zlotu - koszt 280 zł/ osobę.

[Obrazek: astrofoto_poster.jpg]
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
#2
Niestety Pan Peter Kocher dość poważnie zachorował i jego przyjazd okazał się niemożliwy. W związku z powyższym postanowiliśmy zmienić termin warsztatów a zamiast Petera zajęcia poprowadzi Przemysław Rudź.

Aktualny termin to  - 18-21 Października

Warsztaty są darmowe wszystkich chętnych zapraszamy na całą imprezę lub wybrane punkty wg programu. Na miejscu jest możliwość nocowania oraz wyżywienia (odpłatne).
Ze względu na to, że gro osób jest bardzo początkującymi - gorąco zapraszam właśnie tych którzy myślą o rozpoczęciu swojej przygody w astrofotografii a nie wiedzą jak się do tego zabrać! Ponieważ jest spora szansa na pogodę na pewno uda się zrealizować pokaz jak się zabrać do prostego i bardziej zaawansowanego astrofoto.

ZAPRASZAM!

Aktualny program i więcej informacji znajdziecie pod adresem: http://astrofotografia.pl/astrofoto_2012/
Patronat nad warsztatami objęły firmy DeltaOptical oraz ScopeDome!
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości