Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okulary Meade 5000 Plossl
Witam. Zakupiłam teleskop GSO Newton 203/800. Mam pożyczone do niego okulary Plossl prawdopodobnie firmy Ostara 10, 15 i 25 mm oraz GSO 4 i 6 mm. Mam pytanie- po okazyjnej cenie (800 zł) mogę kupić zestaw okularów Meade 5000 Plossl-nowych 5,5, 9, 15 i 20 mm. Czy warto? Jeśli nie to jakie? Mogę kupić też te pożyczone firmy Ostara-widok przez nie jest zadowalający. GSO jak dla mnie są gorsze. Zerwałam się 2 dni temu o drugiej rano żeby wypróbować okulary na Jowiszu- wrażenia jw. Czy ktoś posiada takie okulary: Meade lub Ostary i czy warto je kupić? Jeśli nie to co? Mam ciemne wiejskie niebo do dyspozycji, ale częściej wystawiam teleskop  w małym miasteczku. Chcę obserwować obiekty Układu Słonecznego, ale i DSy też.
Pozdrawiam.

Odpowiedz
Meade 5000 są średniej jakości nie są to złe okulary , jeśli chodzi o planety to 9, 15 mm są Ok. Głębokie niebo tylko 20 mm ale masz sprzęt o dużej światłosile dlatego bardzo ważnym czynnikiem na który nie będziesz mieć wpływu są warunki atmosferyczne. Zdecydowanie lepsze efekty uzyskasz w chłodne wieczory Smile.
Generalnie okulary są ok ale nie wyciągaj pochopnych wniosków po pierwszej obserwacji (wychłodzony sprzęt , warunki itp) bo nieraz zobaczysz że uzyskiwane obrazy z tego samego sprzętu są różne.
[Obrazek: mini_logo.jpg]   Radosław B. AMBROŻY * radoslaw@ambrozy.pl * http://mojaastronomia.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości