Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Perseidy [2012]
Ależ pięknie! Będąc nad morzem, między 22-23 naliczyłem ponad 30 sztuk, w tym osiem o jasności co najmniej 0 mag, z pięknym śladem. Niestety do zdjęcia zapozował tylko jeden, lecący sobie poStrzelać Wink.
[Obrazek: IMG_0603.jpg]
Odpowiedz
gratulacje - piękna fota!
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Na południu całą noc niebo było zachmurzone, zobaczymy dzisiaj
Odpowiedz
Fotka - perełka, ale zapytam jak i czym robione; zaczynam z prostym astro-fotografowaniem... Smile

Odpowiedz
Dziękuję za miłe słowa w imieniu bohatera zdjęcia Wink.
Robione zwykłym Canonem 5D, szkło Sigma 20/1.8. Czas pół minuty - stałem i waliłem ile wlazło, żeby to jedno się udało. Niestety zgubiłem przy okazji ostrość, ale na miniaturce strasznie nie rzuca się to w oczy.
Odpowiedz
Dziękuję pięknie ! Smile Jak sam szacujesz: w którym momencie takiej sekwencji 30 sekundowej mógł złapać się meteor?
Chyba gdzieś przy końcu, bo i Droga Mleczna fajnie się ukazała. Może to jest dla wielu oczywiste - ale nie dla mnie, dla którego prawie wszystko nie jest oczywiste... Big Grin

Odpowiedz
(11.08.12, 09:52)papatki link napisał(a): Aniu nie wiem jaki masz obiektyw, ale przesłona zdecydowanie zbyt duża (f:7,1).

Chciałabym mieć na imię Ania, ale rodzice zdecydowali, że będę Agnieszką ;-)

Fotografować niebo dopiero zaczynam, bo o ile focenie burz i planet w miarę opanowałam to nocne niebo pstrykam "na czuja" - stąd też ta zbyt duża przesłona, która ustawiła się z automatu. A napiszesz proszę jakie ustawienia będą dobre do zdjęć meteorów? Aparat mam jak w opisie wyżej, obiektyw Tamron AF 18-250mm, o taki: http://www.tamron.pl/?/content/czytaj/tamron_18-250

Pewnie i tak już meteorów złapać nie zdążę, bo tydzień w Tatrach okazał się pochmurny nocami, a z Warszawy na za wiele już nie liczę, ale w przypadku burz Twój krótki poradnik się bardzo przydał, więc będę wdzięczna również za jakieś ogólne wytyczne do "łapania meteorów" ;-)

Pozdrawiam!
Agnieszka
Odpowiedz
(13.08.12, 20:03)zbignieww link napisał(a): Dziękuję pięknie ! Smile Jak sam szacujesz: w którym momencie takiej sekwencji 30 sekundowej mógł złapać się meteor?
Chyba gdzieś przy końcu, bo i Droga Mleczna fajnie się ukazała. Może to jest dla wielu oczywiste - ale nie dla mnie, dla którego prawie wszystko nie jest oczywiste... Big Grin

Mam wrażenie, że sobie żartujesz Smile. Ale jeśli pytasz poważnie, to wyjaśniam, że nie ma znaczenia, czy będzie na początku, w środku, czy pod koniec, wyglądać będzie tak samo. Ten był chyba akurat pod koniec, ale już nie pamiętam dobrze.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości