Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mars 2003
Hmmm... na fajne ale jak zwykle za dużo to produktu Adobe a za mało Marsa jak na mój gust :-\
Ani troche się z Tobą nie zgadzam.
To świetny przykład na to, że nawet MTO czy Rubinarem można zrobić fajnego Marsa.

Jesteś Januszu wiecznym malkontentem, zamiast pobudzać ludzi do działania Ty ich poporstu zrażasz !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
No dobra Papatek Marsidło jest kultowe ale dalej nie wiem ile tam artefaktów z niumiejętnego użycia ADOBE do obrobki tych fotek a ile szczegolow to rzeczywiste utwoty powierzchni Czerwonej Planety???
oj nie zerkało się najwyraźniej ostatnio na Marsa co ?

Jeżeli już nie ma czasu żeby zerkać w okular to wystarczy w sposób naprostszy na świecie porównać do zdjęć innych ludzi z ostatnich dni, lub nie opowiadać pierdół.... !
to o którym mówimy
[Obrazek: 7_19Mars.jpg]

inne z ostatniego okresu:
[Obrazek: mars13.jpg]
[Obrazek: mars61503comp.jpg]
[Obrazek: MarsJun-07-17-OMC14mm.jpg]

MR Artefakt, przypominam zasadę, że jak nie wiemy co mówić to nie mówimy....
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
No coż na wszystkich pozostałych Mars jest spoko i widać mniej więcej tyle co wizualnie przez MTO przy 150x a na tym pierwszym jakiś taki ziarnisty czy ospowaty, krótko mówiac felerny jakowyś lub przeprocesingowany ale nie wiem jak go spipcono więc nie zabieram zdania :-\
Drogi Januszu !

Próbuje Ci w sposób prosty wytłumaczyć iż nawet z Rubinara można zrobić zdjęcie Marsa, które jest spokojnie moim zdaniem do zaakceptowania.
Jeżeli Twój mały rozumek nie potrafi tego przyjąć napiszę wprost:
Można, nie będzie Mars tak piękny jak z Newtona 20" i jak z 14" SC, nia nawet jak z 5" Maka, ale sprawa jest prosta: MOŻNA. Nie chodzi mi o Twoją opinię czy jest on syfny czy nie. Wielu ludzi będzie się cieszyć nawet z takiego. To czy widać coś naprawdę fajnego na nim czy nie, czy zdjęcie ma wartość naukową, czy jakąkolwiek inną nie ma znaczenia, dlatego że każdy z nas kiedyś zaczynał a to zdjęcie pokazuje, że wcale nie musimy mieć idealnego teleskopu na perfekcyjnym montażu żeby sfotografować Marsa.
Jest dla mnie bardzo dziwne i zupełnie niezrozumiałe, że zamiast zachęcać ludzi i propagować astronomie i astrofotografie, Ty robisz coś zupełnie odwrotnego, co jako u osoby zawodowo zainteresowanej faktem rozwijania tego zainteresowania u jak największej rzeszy ludzi jest niewytłumaczalne.
Jakiś czas temu (niedawno) pisałeś mi, że nie rozumiem zasad działania rynku, może tak a może nie, jedno jest pewne ty ich również nie rozumiesz....

ps. czekam na zdjęcia Marsa z MTO lub Rubinara w Twoim wykonaniu....
Witam
Panie Januszu... nie rozumie jednej rzeczy: Ma Pan firme, sprzedaje Pan m.in. MTO i mowi ze ten mars jest "cienki bolek". Doprowadza mnie (i nie tylko mnie) do ciekawego spostrzezenia:
Czy Pan sie na tym zna czy tylko pisze takie pierdoly zeby podkrecic sobie liczbe postow?

Wiekszosc z posiadaczy MTO chcialaby zrobic takie fotki. Wiele sie mowi o Pana zdjeciach i slajdach (nawet o tych ktorzy je widzieli Wink - moze Pan pokazac chocby 1% swojej kolekcji - czy znowu bedziemy czekac caly 1 rok zeby uszlyszec ze co prawda odebral je Pan z zakladu foto ale niestety musial przekazac je do wydawnictwa itd itp.

Sorki - musialem to napisac! Mam MTO, lubie je, choc wolalbym miec meade'a 10 cali - cenie i umiem doceniac to co mam. Panu tej cechy brakuje Sad

BTW - ciekawe czy zobaczymy szybciej Pan zdjecia czy moja replike Shelby Cobra ktorej jeszcze nie zaczalem - wlasnie buduje garaz dla niej!!

Pozdrawiam i namawiam do focenia planet Smile
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Haaaaa!

Więc jednak Rubinar nie taki straszny jak go malują.

Papatki podniosłeś mnie na duchu i tchnełeś nową nadzieję na obserwacje moim Rubim 100.
Ja to po nocach nie śpię, bo marzę o przynajmniej takim obrazie jak na tym zdjęciu z Rubinara. Co prawda Marsa jeszcze nie obserwowałem tym sprzętem, ale trzeba będzie spróbować przy najbliższych pogodnych nocach. Napiszę jakie były wrażenia.
Wczoraj widziałem Jowisza. Musiał być dobry seeing i mało smogu nad miastem (dlatego że wiało mocno), bo wkońcu pokazały się ładnie pasy. Jestem pewien, że jakby poszło się z nim w góry, to bym zobaczył jeszcze ten umiarkowany pas.
Ja to się cieszę z każdego zdjęcia wykonanego moją Vestą. Mój Saturn choć rozmazany to i tak ładnie wyszedł jak na pierwsze zdjęcie planety.

Niech żyje Rubinar i MTO !!
Drodzy Koledzy
Wasze Rubinarki i MTO są naprawdę nie złe i proszę robić nimi foty na skalę tych teleskopów, sami stwierdzicie że po treningu są nie złe efekty. Proszę wziąść przykład z Tomka "Togala" jak ładne foty strzela. Papatek ma rację, ktoś mi nawet napisał, że każdy chce mercedesa, ale większość jeżdzi " skarpetami" i do celu trafia. W Naszym gronie używam chyba najmniejszego refrak. 48/580 i też widać planety i emki i do robienia fotek nim też się szykuję. Więc do dzieła Panowie.
pozdrawiam andrzej z opola
ps. jesteśmy amatorami, a jak wyjdzie lepiej to jest powód do dumy
Papatek przecież miałeś wyluzować a przyp.......sz się do każdego mojego postu, człowieku pogieło Cię czy chcesz sobie podbudować podłamaną psyche moim kosztem, Mistrzu!!! zastanów się co czynisz bo tracisz w naszych oczacz ???
Atorytetu nie zyskasz przez negację innych tylko swoją wiedzą i umiejętnościami a przyp.....lać to Ty sie umiesz jak widzę tylko zastanawiam się po co to robisz i czemu to ma służyć Wink Wink Wink ???

Papatek Wyyyyyyyyluzuj niedziela jest :-*

Ps. dla Pana Jana: Jesli Panu odpowiada taki ospowaty Mars to proszę bardzo ale dla mnie jego widok jest nie do zaakceptowania i to moje prywatne zdanie ktore wyraziłem ot co 8)
Prowadzenie firmy nie ma nic do tego, z MTO sam czesto kożystam i nie neguję sprzetu tylko jakość tej akurat fotografii czy tak ciężko to zrozumieć???

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości