Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poznaj Świat" i Teleskopy.pl - artykuł o tematyce astronomicznej
Ponieważ nie chciałbym aby temat przemknął nie zauważony w nawałnicy kolorowej prasy, tym co nie wiedza i tym co wiedzą (ale siedzą cicho), pragnę zakomunikować, że w ostatnim czerwcowym numerze czasopisma "Poznaj Świat" ukazał się artykuł napisany przez panów: Aleksandra Kacza i Jerzego Poruczko pt. "Astronomia na wakacje".

Jak wynika z samego tytułu, celem artykułu jest popularyzacja astronomii i tematów z nią związanych. Autorzy odwołując się często do informacji historycznych i naukowych starają się w przystępny sposób zachęcić czytelników do obserwacji i zrozumienia zjawisk zachodzących na nocnym letnim niebie. Niestety bardziej zaawansowani miłośnicy wrażeń płynących z obserwacji astronomicznych maga nie znaleźć dla siebie w tym artykule interesujących tematów. Mimo to zachęcam do przeczytania artykułu i obejrzenia zdjęć, które udostępnili panowie: J.Wiland, W.Małecki, L.Marcinek i K. Białkowski

Od siebie dodam, ze w naszej rodzimej prasie podobnych artykułów jest jak na lekarstwo, Mam nadzieje, że dzięki publikacjom ja ta uda się zmienić obecną sytuację i tym samym poszerzyć grono miłośników najpiękniejszej z nauk.

PS

Czasopismo "Poznaj Świat" jest dostępne Empikach
Odpowiedz
Dzieki Michu za informację, lecę kupić ten periodyk Smile
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
Przemas, nie bądź złośliwy. Może rzeczywiście warto przeczytać Wink
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
El, w życiu nie byłem bardziej poważny ja teraz, mam nadzieję ze zdaże po pracy do empiku w Gdańsku Głównym ;D ;D ;D
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
Wczoraj bylo calkiem sporo egzemplarzy w Empiku W Sopocie ale w razie czego to chyba mozna w redakcji kupic na dlugiej
Odpowiedz
Czytałem. Bardzo fajny artykuł. Pan Jerzy z Alexem powinni starać się o publikację w czymś poczytniejszym np. jakimś "Dużym formacie" Gazety Wyborczej. Moim zdaniem nadało by się.
No i generalnie gratulacje. Szkoda, że ich strona www.poznajswiat.com.pl jest w budowie.
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10", MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości