Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WWPKF - pytanie nr 17
Cytat:No dobra. Też się przyznam, że - jak piszesz - "zrzynałem".<br><br>Dariusz Żołnieruk, Astronawigacja cz. I. Gdynia, AMW 1998, wyd. 1, str. 109-110 (temat: Czas w astronawigacji).<br>
<br><br>Czy gdzieś to można kupić?<br><br>pozdrawiam<br>
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 &lt;b&gt;http://republika.pl/piotrpe/&lt;/b&gt;
Odpowiedz
To jest podręcznik akademicki wydany bardzo niskonakładowo (i w niezbyt cieszącej oko jakości  - jak jakiś zwykły skrypt do zajeżdżenia przez słuchaczy) z przeznaczeniem do wykorzystania raptem w trzech uczelniach i na kursach modelowych dla oficerów pokładowych. Materiał w nim zawarty ma charakter specjalistyczny (astronawigacja) i dotyczy jednego z semestrów na wydziałach nawigacji.<br><br>Komplet to dwie części:<br><br>Astronawigacja cz I. (Teoretyczne podstawy astronawigacji. Pomoce astronawigacyjne) - 297 stron z tematami:<br>- sfera niebieska i jej elementy<br>- układy współrzędnych sferycznych w astronawigacji<br>- elementy astronomii ogólnej<br>- czas w astronawigacji<br>- okrętowe przyrządy pomiaru czasu<br>- sekstant<br>- Morski Rocznik Astronomiczny<br>- identyfikatory gwiazdowe<br>- inne pomoce astronawigacyjne<br><br>Astronawigacja cz II. (Zastosowanie metod astronomicznych w nawigacji) - 410 stron z tematami:<br>- określanie wysokościowej astronomicznej linii pozycyjnej<br>- określanie szerokości geograficznej z kulminacji ciała niebieskiego<br>- określanie szerokościowej astronomicznej linii pozycyjnej z wysokości Gwiazdy Polarnej<br>- planowanie okrętowych obserwacji astronomicznych<br>- określanie pozycji obserwowanej z niejednoczesnych astronomicznych linii pozycyjnych<br>- określanie pozycji obserwowanej z jednoczesnych astronomicznych linii pozycyjnych<br>- określanie poprawki kompasu metodą astronomiczną<br><br>Rozprowadzany był tylko przez nasz wydział wydawniczy i księgarnię morską "Róża Wiatrów" w Gdyni. I już go nie ma.<br><br>Jeżeli jesteś pewien, że chciałbyś się w to zagłębić, to daj znać. Mogę Ci wysłać w formie prezentu egzemplarz autorski (cz. I). Coś gdzieś mi tam jeszcze zostało.<br>Część druga właśnie podlega wznowieniu i na razie, poza biblioteką naukową, nie ma jej nigdzie.<br>
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62&quot;N , 018°32'04,78&quot;E&lt;br /&gt;tel.: 505-83-46-84&lt;br /&gt;refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak &quot;Pronto&quot; 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na &quot;żurawiu&quot;, Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Panie i Panowie to jest rzetelna informacja handlowa a nie reklama, Bartek odwróć się lub przymknij oko i czytaj następne wątki Wink
Odpowiedz
Bardzo chętnie zgłębię ten temat ale nie chcę Cię naciągać na prezenty. Może będąc na wartsztatach pożyczyłbym to od Ciebie, odbił na ksero co mnie interesuje i odesłał?<br><br>pozdrawiam
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 &lt;b&gt;http://republika.pl/piotrpe/&lt;/b&gt;
Odpowiedz
Nie naciągasz mnie. To żaden problem <br><br>Podczas warsztatów jest zaćmienie Słońca, które będziemy (w całości) oglądać znad Zatoki Gdańskiej.<br><br>Musimy, wobec tego, umówić się jakoś inaczej. Mogę Wysłać Ci ją pocztą. Na własność albo do skserowania - jak wolisz.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62&quot;N , 018°32'04,78&quot;E&lt;br /&gt;tel.: 505-83-46-84&lt;br /&gt;refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak &quot;Pronto&quot; 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na &quot;żurawiu&quot;, Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
O.K. spiszemy się na priva.<br>Szkoda, że ekipa z Trójmiasta nie dojedzie. No ale warunki znad zatoki do tegorocznego zaćmienia macie znakomite.<br><br>p[ozdrawiam
Odpowiedz
Szkoda że podczas zaćmienia przejdzie front atmosferyczny nad zatoką, taki tam.<br>Niestety tylko w Jeziorach zaćmienie będzie dobrze widoczne. Choć by to było zacmienie umysłu "obrączkowe". He He. Co będzie jak tak będzie ?
Pozdrawiam Adam z Dolaszewa
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości