Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trójkąt Wiosenny
Wiadomo powszechnie, że Wega, Debeb i Altair tworzą tzw. Trójkąt Letni. A króre gwiazdy tworzą Trójkąt Wiosenny?  Wink
Odpowiedz
Nie wiem ale postawię na Arcturusa - Spicę - Regulusa
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10", MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz
Ja też sądzę, że to będą Arktur, Spica i Regulus. Niezły ten pomysł z trójkątem wiosennym. Ale chyba takie coś oficjalnie nie istnieje. Dobre skojarzenie.<br><br>Może by teraz poszukać trójkąta jesiennego i zimowego ?
Filip Polewaczyk, Gdynia: 54°31'12&quot;N , 18°33'E

Soligor MT 800 + napęd silnikowy, lornetka 7x50
Odpowiedz
Trójkąt jesienny: Kapella, Aldebaran i Hamal<br>Trójkąt zimowy: Syriusz, Procjon i Betelgeza<br>

Odpowiedz
Dziękuję za poprawne odpowiedzi.<br>Ja też, przyznam się bez bicia, nie wiedziałem. Dowiedziałem się o tym kilka dni temu od ucznia szkoły podstawowej na pokazie nieba wiosennego, który robiłem w podkrakowskich Świątnikach Górnych.  Wink
Odpowiedz
Cytat:Dziękuję za poprawne odpowiedzi.<br>Ja też, przyznam się bez bicia, nie wiedziałem. Dowiedziałem się o tym kilka dni temu od ucznia szkoły podstawowej na pokazie nieba wiosennego, który robiłem w podkrakowskich Świątnikach Górnych.  Wink
<br><br>To dobre jest człowiek uczy się całe życie. Choć ja bym postawił na to, że od dzieciaków to ja się będę uczył o internecie i komputerach. No ale jeżeli dzieciaki w temacie astro mogą nas czymś pozytywnym zaskoczyć to tylko się cieszyć. <br>
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10&quot;, MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz
Cytat:Trójkąt jesienny: Kapella, Aldebaran i Hamal<br>
<br><br>Hamal w Baranie? Nie lepiej Polluxa w bliźniakach troszku jaśniejszy, a że trójkąt lekko spłaszczony to co z tego:-)<br>
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10&quot;, MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz
Równoległobok jesienny: Kapella, Aldebaran, Pollux, Hamal. Teraz wszystko pasuje.

Odpowiedz
A propos kształtów: ostatnio widziałem chyba pierwszy raz gwiazdozbiór Kruka i bardzo mi się podobał. Taki regularny kształcik.
Oskar
Odpowiedz
Zwróć uwagę i na to, że tuż obok, na zachód od niego, jest pochylony ku Krukowi, uciekający przed nim Puchar z resztką wody, której Kruk za karę nie może się napić. Jako humanista znasz zapewne tę przypowieść z mitologii greckiej ;-)<br><br>Kruk razem z Pucharem, gdy wiemy o co tam chodzi, wyglądają jeszcze ciekawiej.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62&quot;N , 018°32'04,78&quot;E&lt;br /&gt;tel.: 505-83-46-84&lt;br /&gt;refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak &quot;Pronto&quot; 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na &quot;żurawiu&quot;, Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości