Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak odczytywać jasnośći gwiazd w CdCiel
Nie wiem, czy to pytanie nie powinno paść na forum "Oprogramowanie", ale to chyba problem "Początkujących".<br><br>Chodzi mi o taką sprawę:<br>program Cartes du Ciel opisuje bardzo często jasność gwiazdy dwoma, lub trzema wartościami - ich rożnice dochodzą czasem nawet do 2m. Oto przykład:<br><br>Gwiazda TYC0789-01787-1 <br>Jasność Tycho BT: 11.53 <br>Jasność Tycho VT: 10.85 <br>Jasność V: 10.79 <br>Pytanie brzmi - która z tych wartości jest tą, którą "zobaczę" w okularze?<br><br>(Jest to gwiazda, która będzie zakrywana dziś w nocy przez asteroidę Mabella.)
Ciekawią Cię zdjęcia planet? Moja strona to planetarna astrofotografia, zapraszam do zwiedzania. A może wolałbyś dodać stronę do katalogu i zwiekszyć jej oglądalność? I wylęgarnia
Odpowiedz
chętnie bym popatrzył na to zjawisko, ale niesty ta gwiazka, jak i wszystkie inne zostały już zakryte.... przez chmury.
Odpowiedz
Cytat:<br><br>Gwiazda TYC0789-01787-1 <br>Jasność Tycho BT: 11.53 <br>Jasność Tycho VT: 10.85 <br>Jasność V: 10.79 <br>Pytanie brzmi - która z tych wartości jest tą, którą "zobaczę" w okularze?<br>
<br><br>Poprawna odpowiedź to "Jasność V" (pozostałe to tylko rożnice jasności w różnych zakresach potrzebne do ustalania indeksu barwy gwiazd). Co wygrałem? Tak przy okazji ten wątek POWINIEN być w dziale software.<br>
Odpowiedz
Piękne dzięki za podpowiedź.<br>"Wygrał Pan w naszym konkursie plakat zatytułowany "Spójrz w niebo". Nagroda poszła pocztą  Wink "
Ciekawią Cię zdjęcia planet? Moja strona to planetarna astrofotografia, zapraszam do zwiedzania. A może wolałbyś dodać stronę do katalogu i zwiekszyć jej oglądalność? I wylęgarnia
Odpowiedz
Pięknie dziękuję, jestem szczęśliwym posiadaczem. Poproszę więcej takich konkursów. Zwłaszcza że El Capitano dos Piratos nie daje takich nagród (a mógłby czasem nawet jakimś divxem zaszczycić).
Odpowiedz
Z divx-ów o tematyce astronomicznej mogę polecić film "Anal Emma" (pewnie coś o analemmie :o , ale jakoś dotąd nie dopatrzyłem się tam wątku z równaniem czasu). Za to jest dużo gwiazd - np. Brianna Banks w roli tytułowej.<br><br>P.S. Niestety, i w tym filmie nie dochodzi w finale do zawarcia związku małżeńskiego Sad
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62&quot;N , 018°32'04,78&quot;E&lt;br /&gt;tel.: 505-83-46-84&lt;br /&gt;refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak &quot;Pronto&quot; 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na &quot;żurawiu&quot;, Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
No właśnie El, chociażby tą analemmą mógłbyś się podzielić w ramach nagrody a nie tak chowasz gwiazdy tylko dla siebie. Taki konkurs bez nagród jak w tym WWPFFKK czy jak mu tam to trochę oszukany jest. Zwłaszcza że jak zaczniesz przyznawać nagrody to od razu odżyje ta część forum i na każde pytanie będziesz miał setki odpowiedzi jeszcze pierwszego dnia.
Odpowiedz
Na szczęście idea WWPKF-u nie ma nic wspólnego z konkursem.<br>Od momentu jak pojawiłeś się na forum niewiele Ci się tu podoba (takie można odnieść wrażenie). Nie dziwne więc, że i tamten dział musiał też od Ciebie "oberwać"  Wink<br>Chodzi o dział "WWPFFKK, czy jak mu tam".
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62&quot;N , 018°32'04,78&quot;E&lt;br /&gt;tel.: 505-83-46-84&lt;br /&gt;refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak &quot;Pronto&quot; 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na &quot;żurawiu&quot;, Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Capitanie, Brianna faktycznie gra w tym filmie? Wydawało mi się, że znam filmografię tej młodej Gwiazdy (typ widmowy O5 chyba, nie?) a tu masz - taka niespodzianka  :o
Odpowiedz
Dajcie link do jakiś "interesujących divixów" do ściągnięcia.
Pozdrawiam Adam z Dolaszewa
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości