Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Twarde PCV - czym malować
Czym można pomalować tzw. twarde PCV, konkretnie chodzi mi o rurę kanalizacyjna. Zwykła farba niezbyt dobrze wiąże się z podłożem. Szukam farby, która bedzie częściowo rozpuszczać podłoże.
Odpowiedz
dobre efekty daje farba w spraju typu "Auto Renolak", oczywiscie czarny mat....
Odpowiedz
Czy autorenolak sie nie łuszczy. Bo taka rura ma zewnętrzna powierzchnię dośc twardą i mało przyczepna. Próbowałem kilku rozpuszczalników i żaden nie zostawił śladu na rurze.
A jak zrobiłem test hammeraidem to po wyschnieciu mozna było farbę zdrapać paznokciem bez wiekszych problemów.
Odpowiedz
Astrokrak jak przetacza wewnątrz rurę PCV to ona jest dość szorstka, a widziałem że Janusz używła do tego celu właśnie wspomnianego sprayu tego typu i wszystko grało.
Nie wiem jak to sie trzyma powierzchni sliskiej- spróbuj- mały spray (150 ml) kosztuje okolo 8 zł.
Odpowiedz
Dzięki.
W środku po przetoczeniu faktycznie jest szorstka, ale zostaje problem powierzchni zewnętrznej której nic się nie trzyma - no oprócz żółtej folii samoprzylepnej ;D ;D ;D
Odpowiedz
witam

doskonałe efekty daje oklejenie rury
ja tak zrobiłem i wygląda ładnie
[Obrazek: newton2.jpg]

pozdr
Adamo    http://allsky.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości