Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
webcam kontra cyfra?
Czy ktoś wie, czy zdjątka planet np. Marsa lepiej będa wychodzić na webcamie czy na cyfrówce??
Popstrykałem ostanio trochę moją "cyfrą" ale efekty są raczej nieciekawe. Stackowanie poprawia oczywiście efekt ale daleko temu do czegoś satysfakcjonującego.
Ponieważ nie mam stronki poproszę Bartka o wrzucenie jednej z takich fotek. Prośba o radę. Obróba w Registax oraz nieco graficznie. Może webcamem wyjdzie lepiej?
Pozdr.

[Obrazek: aaaa9.bmp]
Odpowiedz
Ja webcamem zrobiłem coś takiego:[Obrazek: mars168.jpg]
16.08.2003
Odpowiedz
Moja fotksa to składak z ok. 10-ciu klatek w niskiej rozdzielczości. Największy kłopot to brak ostrości. MOże za mało klatek?
Pozdr.
Odpowiedz
Nosz do cholery może pokażecie pojedyncze klatki i wtedy zobaczymy kto ostrości nie ustawił dobrze a kto lepiej obsługuje RegiStaka >Sad
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
Tak McArti masz racje.Moje zdjęcie przeszło poteżną obróbke graficzną,ok 200 klatek i bardzo mocne wyostrzanie.Poj. klatka:[Obrazek: marpk.jpg]
Odpowiedz
Tak sobie myśle,że przy każdym zdjęciu trzeba by pokazywać poj.klatki(od dzis postaram sie to stosować,ale musieli by też inni aby było porównanie)
Odpowiedz
Dobry pomysł z zamieszczaniem tych pojedyńczych klatek. Przesyłem Ci na priva fotke bez obróbki. Ale już widzę, że chyba za mało materiału dałem jako wsad do registaxa.
Nie wiem niestety jak można by tak wgrać film w mpeg-registax uznaje chyba tylko format avi. Astrostac 1 i 2-tak samo. Pstrykać ręcznie 300 zdjęć nawet po kilka poklatkowo-b. żmudne. Poza tym dla Marsa jeszcze może, Jowisz kręci się za szybko i sesja musi byc max do ok. 5 minut.
Pozdr.
Odpowiedz
Można ustawiś AutoCapture co 5 sek...(przez minute 12 zdjęć) ale bardzo dobrej ostrości bo bez absolutnie żadnej kompresji !!! Big Grin

Michał twoja pojedyncza klatka mnie zabija Tongue a tym co mówią że 114mm to mało radze wszystko jeszcze raz przemyśleć...

Jak bym wiedział że 114mm może zrobić takie coś... to kto wie co bym dzisiaj miał... :-\
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
pojedyncza klatka z cyfrówki Andrzeja:[Obrazek: a11.jpg]Webcam ma według mnie tą przewage,że mozna nagrywac dużo klatek.Ma to duże znaczenie.Największym problemem jest seeing.Obraz "pływa" ale chwilami zdarza się że jest bardzo ostry.Robiąc filmik można uchwycić te kilka momentów dobrego obrazu i złożyć je razem(reszte która jest zamazana poprostu wywalić).W cyfrówce nie uchwycimy na jednym zdjęciu momentu ostrości bo nie wiemy kiedy on nastąpi.No chyba że seeing byłby idealny.Porównanie trzeba by robic na księzycu ;D
Odpowiedz
Michał powiedz mi jeszcze że ta klatka jest powiększona cyfrowo x2...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości