Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupiłem L-adapter do lornetki
Kupiłem L-adapter do lornetki

i się okazało że to jest takie mały kątowniczek ze śróbką

jak teraz podłączyć do niego lornetkę?

Myślałem że dostane wszystko do tego

łoco tu chodzi? ;D
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
W dupke tego adaptera musisz wkrecic glowice od statywu, a srubke przeciagnac przez adapter do
gwintu umieszczanego zwykle pomiedzy tubusami lornetki.

Arek
Test lornetek: http://www.optyczne.pl/ Tak poza tym to: 10x50, Megrez 80/480
Odpowiedz
a tento ma taką dziurę? ???

bo ja nie widze... Tongue
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
Hehehe.... Trzeba bylo o tej dziurze pomyslec zanim kupiles adapter Smile Moja Tento 10x50 ma taka
dziure. Modelu 7x50 nie widzialem. Na osi symetri lornetki, dokladnie pomiedzy tubusami
powinien byc taki kaprurek oslaniajacy ten gwint. Sprawdz Smile

Arek
Test lornetek: http://www.optyczne.pl/ Tak poza tym to: 10x50, Megrez 80/480
Odpowiedz
model 20x60 tego nie ma. Trzeba kupić zupełnie inny adapter, który się zaciska na tej długiej tulejce będącej przegubem lornetki. Może Twoja lornetka też jest taka. ;D
Odpowiedz
;D

ale ja niemam na tulejce prześwitów :Smile

Odpowiedz
upsss.... ;D
Odpowiedz
Przed chwilą Janusz mi napisał że jednak mam zaślepkę a pod nią dziurę jaką potrzeba... ;D
Odpowiedz
McArti, nie pij tyle Wink
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Proponuję zamontować tą lornetkę na EQ6 i po sprawie.
L.J.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości