Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsze próby z ToUcamem
EUREKA!!!JUŻ WIEM O CO CHODZI!Po prostu nie umiałem ustawić przesłony! ;DTeraz coś tam widać na powierzchni.
[Obrazek: mar148.jpg]
seeing 4/6,przejrzystość 3/6,godz 1.30
Po raz pierwszy zobaczyłem Solis Lacus w pełnej okazałości,wygląda jak oko 8)co troche widać na zdjęciu(przez okular lepiej Wink)
Nie wiem czy dobrze ustawiłem jasność zdjęcia,bo w pokoju ciemno a monitor daje po oczach,nie wiem jak to bedzie wyglądac w dzień,najwyzej zrobie zmine
pozdrowienia!
Odpowiedz
Trochę za krótką masz ogniskową mimo barlowa x2 (przydałby się bardziej x3 lub nawet x4) bo widać pojedyńcze piksele z kamery. Ale i tak Marsidło niczego sobie Smile.
Odpowiedz
no no... tyle wyciagnac z 114/900!?
gratulacje
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
MICHAU a gdzie ty tą przesłonę ustawiasz? Smile

Bo ja jak robie zdjęcia to też mam takie szarawe i rozmyte :Smile ;D
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
Czy ktoś mnie może oświecić?

Dlaczego mam w ognisku głównym mam blady, rozmazany obraz :-\

Czy to się da jakoś skorygować?
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
juz oświecam tylko daj napisać:-D
Odpowiedz
Chodzi o czas naświetlania.Zobacz [Obrazek: 11.JPG] i [Obrazek: 22.JPG]-pojedyncze klatki
Ustawiasz w philips v record w opcjach w camera controls.Musisz wyłączyć opcje "auto" i pokombinować z suwakami
PS.Ja robiłem na 1/50 sekundy
Odpowiedz
czyli chodzi o to że jest za mało światła?

ja nie mogę wyostrzyć krawędzi jakby kontrastu nie było
Odpowiedz
Ja miałem akurat za dużo światła.Jak widzisz moja poj.klatka też nie jest super ostra.Nagraj filmik z taka ostrością jaką sie uda,a póżniej sprawą zajmie sie Registax ;D
Odpowiedz
Ja jeszcze policzyłem że mam 1,875" na pixel

a rozdzielczość sprzęta ~1,6"

może to od tego już... ??? :Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości