Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nie ma to jak "stara" Supra i auto-astrograf
Niebo w Łabędziu:
http://www.astro.leszno.net/galeria-zdjecie.php?id=191

Droga Mleczna w Strzelcu:
http://www.astro.leszno.net/galeria-zdjecie.php?id=192

(od razu zaznaczam, że fotki swoje 200 albo i więcej kilo bajciaków zajmują, nie lubię mocno kompresowanych gwiazd)

acha, wykonane oczywiście na automatycznym astrografie (powiedzmy niech się nazywa AutoZiołek ™), o którym później jak tylko go obfotografuję Wink
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
Dla mnie baja :o :o :o
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
Po prostu SUPER!
Odpowiedz
No nie wiem czy bez stackowania uda się coś takiego wycisnąć z Cyferki, to widać wyższość tradycyjnego filmu w astrofoto DS 8)
Odpowiedz
wprawne oko zauważy też na fotkach słabe kreski - przeleciały satelity (na obu! Wink)

tej nocy widziałem też 5 meteorów - 3 z nich (a na pewno 2) można zaliczyć do Perseid

oprócz meteorów, flar iridium, satelit widziałem też ze 20 razy UFO Wink
oto opis:
latały mniej więcej między 23:00 a 0:00: czarny trójkąt, w rogach jasne światła punktowe, wyraźnie sztywno ze sobą połączone, trójkąty przesłaniały gwiazdy, no i oczywiście wykonywały ciekawe ewolucje poruszając się bezgłośnie (a właściwie, to gdy przelatywały mi prosto nad głową na wysokości parudziesięciu, jak mniemam, metrów było słychać delikatny świst)

latały raczej po północnej stronie nieba, która mnie za bardzo wczoraj nie interesowała (pod względem fotograficznym), jeden przeleciał prawie w zenicie akurat, gdy robiłem jedną fotkę Łabędzia, ale nie załapał się...

co to było? Wink
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
Ruskie ekierki? Wink ;D
Samodziałowy newton 230/1175, TAL 100R, PZO T50x70, Everest 12x60 Amator ze mnie ...
Odpowiedz
nie, ale blisko Wink
Odpowiedz
szybowce ;D
Bartosz
PS tak odpowiadają ludzie z Leszna ;D
Pozdrawiam, Bartosz Leszno  51° 50'  , 16° 33'
Odpowiedz
Sprowadż tam ekipę Nautilusa, oni to rozgryzą ;D
Odpowiedz
no jasne, że szybowce Wink swoją drogą wczoraj się dowiedziałem o co w tym chodziło - były to tzw. loty nocne (tylko dla chętnych śmiałków) - i ciekawostka rozgrywane są jako loty pokazowe tylko w Polsce (podobno za granicą się boją)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości