Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CYFRA-ostateczne starcie
Swoją zapasową o pojemności 950 mAh (wyglądała na oryginalną Nikonowską) kupiłem też w Stodole i działa dłużej niż oryginalna z zestawu startowego ;D ;D ;D
Odpowiedz
Nie spotkałem się z takimi. Nikon takich nie robi z pewnością. Mam nadzieję, że człowiek od którego kupiłeś był uczciwy i nie przekręcił 6 z przodu do góry nogami, tak aby wyszło 9 czyli 950 mAh. Ale skoro piszesz, że działa dłuzej to pewnie tak jest.

Osobiście największy odpowiednik oryginalnych EN-EL1 (650 mAh) jaki spotkałem to 800 mAh.
Odpowiedz
800mAh też była i wyglądała zewnętrznie tak samo a różniła się tylko ceną i napisem, była o jakieś 10 zł tańsza, pudełka i zapakowanie wewnątrz identyczne !!!
Postęp i miniaturyzacja idzie na przód ;D ;D ;D
Odpowiedz
(29.07.03, 20:33)Janusz_P. link napisał(a):800mAh też była i wyglądała zewnętrznie tak samo a różniła się tylko ceną i napisem, była o jakieś 10 zł tańsza, pudełka i zapakowanie wewnątrz identyczne !!!
Postęp i miniaturyzacja idzie na przód ;D ;D ;D

Nieuczciwość i przebiegłość sprzedających również nie pozostaje ani kroku w tyle. Uważaj!
Dasz radę zrobić fotkę tej baterii 950 mAh i pokazać?
Odpowiedz
Czy te orginalne baterie do CP4500 są naprawdę takie kiepskie? :Smile
Odpowiedz
No niestety. Jedne z najgorszych we wszystkich rankingach. Nikon produkuje je (a raczej przykleja na nie swoje logo) już od kilku lat i nie zmienia ich pojemności. A konkurencja nie śpi. Np baterie Canona są coraz lepsze - G3/G5 zrobi z jedną baterią 2 x tyle fotek co CP4500. A przy astrofoto baterie rozładowują się bardzo szybko.
Zapasowa bateria (nawet dwie) to konieczność. Niestety to też extra wydatek, który trzeba wziąć pod uwagę porównując ceny aparatów.
Odpowiedz
Dzięki za rady i pomoc.
CP4500 jedzie do mnie za 2999 brutto na fakturkę z Warszawki.
Specjalne DZIęKI dla Tomka.
Pozdrawiam Astrowszystkich.
;D
www.astronoce.pl - TESTY SPRZĘTU www.astroexpo.pl - GALERIA ASTROFOTOGRAFII
Odpowiedz
Fotkę baterii 950 zrobimy jutro w firmie, no problemos mam też oryginalną z zestawu startowego :-)
Odpowiedz
(30.07.03, 18:48)Janusz_P. link napisał(a):Fotkę baterii 950 zrobimy jutro w firmie, no problemos mam też oryginalną z zestawu startowego :-)

Dzięki Janusz. Jeśli masz zasilacz (lub trzecią baterię) to poproszę na jednej fotce obie: ta z pudełka i ta ze stodoły.
Popytałem trochę na dpreview i na razie wychodzi na to, że jesteś jedynym, który ma baterie EN-EL1 950 mAh. Wszyscy twierdzą, że max jakie widzieli to 800mAh. Chyba to jakaś nasza lokalna produkcja w stodole polskiej. Miejmy nadzieję, że oprócz naklejek z napisem 950 mAh produkują także baterie o takiej pojemności.
Odpowiedz
Szukałem w sieci 950mAh EN-EL1, jako żywo zainteresowany taką pojemnością, ale max co znalazłem to 800. Togal potwierdzam. Odbiór.
www.astronoce.pl - TESTY SPRZĘTU www.astroexpo.pl - GALERIA ASTROFOTOGRAFII
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości