Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Syriusz
0,6 metra hmmm... to zapewne będzie 6 stopień a to już poważna sprawa :o
Odpowiedz
Syriusz, jeżeli poważnie interesujesz się astronomią i masz takie warunki do obserwacji jak piszesz, to możesz spokojnie zainwestować w ,,Syriusza". Na pewno nie będziesz żałować Smile. Całkowicie zgadzam się z poclądami TURa na ten temat Big Grin.
Pozdrawiam. Aquarius
Odpowiedz
Panowie ja nigdzie nie napisałem, że Syriusz to zły teleskop jak człowiek ma warunki, doświadczenie itd. to niech kupuje ale jak nie ma doświadczenia i warunków to sobie nie poradzi z takim kolosem. McArti przytomie zauważył, że jeszcze troche kasy przydało by sie na akcesoria.
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10", MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz
(19.07.03, 19:47)McArti link napisał(a):(...) może jednak ARKTUR? ;D ;D ;D 8)

Pracowałem na wypożyczanym Tale120 - ale apetyt rośnie w miarę jedzenia Wink [śmierć dla tego kto wymyślił to co pod tubusem!] Ja w ogóle nie brałem pod uwagę Syriusza (no może przeszło mi przez czaszkę), ale jeszcze nie mam działki za miastem i funduszy na budowanie swojego "gniazdka"... Smile Myślę, że Arktur jest mobilnym sprzętem. Wejdzie do, np. lanosa Smile i znajdzie się jedno miejsce na pomocnika-chętnego-astropodglądacza. Na Mazurach miejsc ci u nas dostatek na obserwacje - wystarczy "pomęczyć się" do 5 km za miasto i jest miód. Najwyższa w okolicy górka to Bunelka - 167 m n.p.m. ... może malusia, ale najwyższa właśnie w okolicy. Szkoda tylko, że to cmentarz wojenny... Wink) Ma idealny widok na stronę południową...(resztę drzew się wytnie i będzie wspaniały widok dookoła ;D)
================ Ełk : 53° 49' N  22° 21' E
Odpowiedz
Mirek, akcesoria to gromadzi się latami, w zależności od potrzeb (no i kasy oczywiście).
Pozdrawiam. Aquarius
Odpowiedz
To tak jak z aparatem, najpierw decydujesz się na body aparatu powiedzmy z jakimś zwykłym standartem na początek a potem kompletujesz obiektywy i dalszy osrzęt w miarę możliwości finansowych i rozwoju potrzeb oczywiście Wink
Odpowiedz
Chcialem sie zapytac, kieruje pytanie szczegolnie do Janusza P. Dlaczego czesto widuje nazwe Syriusza 350/1800 a w ofercie astrokraka jest syriusz 320/1500 czym to jest spowodowane.
Odpowiedz
Chcialem sie zapytac, kieruje pytanie szczegolnie do Janusza P. Dlaczego czesto widuje nazwe Syriusza 350/1800 a w ofercie astrokraka jest syriusz 330/1500 czym to jest spowodowane.
Odpowiedz
Starszy model z przed 2 lat był o ogniskowej 1800mm ale obecnie go skróciliśmy do 1500mm na prośbę wielu zamawiajacych go klientów i potem użytkowników z prozaicznych powodów problemów transportowych 8)
Odpowiedz
A mozna zamowic model 350/1800 i czyda mu towieksze mozliwosci i jesli mozna to jaka roznica cenowa
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości