Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stakowanie zdjęć a wiarygodność...
Ok, wyślij jako pdf. Na jutro bedę miał drugą VestęPro690 Smile do testów.
Dzieki,
Jurek
Jerzy Łukasiewicz Takie tam szkiełka...
Odpowiedz
No i pozamiatane

[Obrazek: kompresja.jpg]

nieskompresowany film to max 320x240 5fps wszystko co wyżej jest z kompresją, którą PCet w locie musi rozkompresować!
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
Amen Tongue
Jerzy Łukasiewicz Takie tam szkiełka...
Odpowiedz
z Twojego testu wynika jureq, że jednak te obrazy NIE są takie same - różnica jest b. duża! Patrzę oczywiście na ten test z kartką papieru - bo to powyżej ma za dużo różnic - zupełnie inny kadr.

krótko mówiąc 5 fps bije na głowę to 30 fps...

a McArti już wyjaśnił o co chodzi więc uroczyście zakopuję 'topór wojenny' Wink

McArti - "BARTEK to co zrobiłeś właśnie ze zdjęciem to właśnie Anti-aliasing"
wiem, antialiasing, albo coś co tak wygląda w przypadku powiększenia obrazka 2,4,8,16... itd razy jesty prosty do zrobienia jak sznurek w kieszeni! chodziło mi o to jak wygląda obraz po tym manewrze... podobny do 30 fps prawda? :Smile

pozdr
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
(17.07.03, 21:34)McArti link napisał(a):nieskompresowany film to max 320x240 5fps wszystko co wyżej jest z kompresją, którą PCet w locie musi rozkompresować!

No i gdzie tu jest "klatka" 640x480"

Jak pisałem, że toto rejestruje co drugą linię toś nie wierzył, a tu do tego dochodzi jeszcze max co drugą linię..
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10", MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz
Kurza dupa ale oszukują nas na każdym kroku, gratuluje dociekliwości i rozległej wiedzy w temacie, może ktoś to wszystko zbierze do jakiegoś podsumowania dla potomnych i nieświadomych przyszłych nabywców kamerek ???
Odpowiedz
(18.07.03, 10:05)Mirek_Krasnowski link napisał(a):[quote author=McArti link=board=5;threadid=987;start=105#msg16826 date=1058474087]

nieskompresowany film to max 320x240 5fps wszystko co wyżej jest z kompresją, którą PCet w locie musi rozkompresować!

No i gdzie tu jest "klatka" 640x480"

Jak pisałem, że toto rejestruje co drugą linię toś nie wierzył, a tu do tego dochodzi jeszcze max co drugą linię..
[/quote]

jak 320x240 rozciąga na 640x480 to nie rejestruje co drugiej linii tylko co czwarty piksel (albo co drugi piksel w co drugiej linii Wink)
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
Wiem Barku wiem i jest to jeszcze gorzej jakościowo niż gdyby rejestrował półobraz telewizyjny. Pogorszenie w stosunku do zarejestrowania pełnego obrazu telewizyjnego czyli pełnej ramki (Frame) jest w tym przypadku zarówno w pionie jak i poziomie. Przy większch prędkościach jak dochodzi jeszcze kompresja to zgroza ale trzeba pamiętać ze jest to kamera konstruowana do pracy w sieci internetowej i jak by w nią puścić pełna ramke to by sie "zesrała".

Niestety z tym problemem rejestracja cyfrowa i przesyłanie obrazu po sieciach mam do czynienia na codzień najgorzej rozmawia sie na ten tematy z pseudo informatykami z różnych firm, a potem przychodzą do nas i płaczą, że to co gdzieś tam kupili daje marnej jakości obraz i zatyka sieć.
A obiecywano, ze będzie tak pieknie.
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10", MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz
Uważnie przestudiowałem tą interesującą dyskusję i generalnie wszystko się zgadza z moimi doświadczeniami. Jest jednak małe "ale". Wybaczcie nieoświeconemu tak elementarne pytanie, ale chyba tylko ja nie wiem tego co dla wszystkich jest oczywiste. Co w powyższej tabeli wskasuje, że nieskompresowana ramka ma 320x240 ???. Być może to braki w podstawach, ale format VGA zawsze łączyłem z rozdzielczością 640x480.
Meade LX200, Celestron 80ED, EM-200, FSQ106, Sky90, FS60C, Orion SSPro v.1, ALccd5, PGC, EOS300D (modyfikowany), EOS6D

::www.afterdusk.pl::
Odpowiedz
DROGIE MISIAKI WSZYSTKO PORYPALIŚCIE ;D

320x240 5fps to maxymalna rozdzielczość i odświerzanie w FILMIE BEZ KOMPRESJI

WYŻSZE ROZDZIELCZOŚCI i/lub odświeżania SĄ z KOMPRESJĄ

Żeby zrobić zdjęcie bez kompresji w 640x480 należy strzelić pojedynczą fotkę

Z dokumentacji wynika niezbicie że każda klatka zawsze i wszędzie jest zdejmowana w rozdzielczości 640x480 i jeszcze w kamerce przerabiana na 320x240 lub 160x120

POWTARZAM wewnątrz kamerki obraz optycznie ma zawsze 640x480 punktów

ciekawostka dla niewtajemniczonych w kamerce są 2 mikroprocesory jednoukładowe w tym jeden klasy XT ;D
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości