Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Foto zagadka nr. 5
No to jest kolejna zagadka, ostatnia dzisiaj. Uprasza się Janusza Płeszkę o wstrzymanie się z odpowiedzią do jutra do godziny 12 w południe. Pozostali niech się głowią.[Obrazek: zagadka6.jpg]
Naturalnie chodzi o podanie numeru katalogowego tej mgławicy i gwiazdozbioru.
Odpowiedz
Specjalistą nie jestem, więc tym bardziej mogę walnąć kulą w płot - może Laguna w Strzelcu?
Oskar
Odpowiedz
No niestety. Kolor ma podobny, ale kształt już nie. We wnętrzu Laguny widać gromadę gwiazd, tutaj nie. Po tak łatwej zagadce pomyślałem o czymś, czego nie widać w lornetce i obawiam się że nawet w średnim teleskopie, chociaż nie byłbym tego do końca pewny.
Odpowiedz
Mówi się trudno i trzeba szukać dalej. Obiekty mgławicowe to jendak nie jest moja specjalność (jak widać dwa posty wyżej Smile).
Oskar
Odpowiedz
Może to jest Mgławica Planetarna Kocie Oko (NGC 6543) w Smoku
Filip Polewaczyk, Gdynia: 54°31'12"N , 18°33'E

Soligor MT 800 + napęd silnikowy, lornetka 7x50
Odpowiedz
Z powodu nie przewidzianych wypadków, zmuszony jestem do ogłoszenia następnego punktu regulaminu. Żeby zabawa trwała dłużej niż godzinę, nie będę reagował na Wasze odpowiedzi przed upływem doby, od chwili ogłoszenia foto zagadki.
Wygrywa pierwsza w kolejności poprawna odpowiedź. Nagród nie przewidziano, wystarczy satysfakcja.
Odpowiedz
Mi sie zdaje że to jest ngc 7000 Tongue
Odpowiedz
(29.06.03, 09:36)lemarc link napisał(a):Nagród nie przewidziano, wystarczy satysfakcja

Nagrodą może być tytuł "stary wyga" ;D po odgadnięciu np.5 fotek! :Smile
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
Może być, jestem za.
Odpowiedz
Zmieniam typ. Możliwe, że to będzie IC 5070, mgławica Pelikan w Łabędziu.
Filip Polewaczyk, Gdynia: 54°31'12"N , 18°33'E

Soligor MT 800 + napęd silnikowy, lornetka 7x50
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości