Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pokaz nieba z okazji 537 rocznicy urodzin Kopernika (Toruń)
#1
Prosiłbym o przeniesienie poniższego postu do działu: "Zloty astronomiczne, spotkania, imprezy obserwacyjne"

Drodzy miłośnicy, fani astronomii,
zbliża się 537 rocznica urodzin naszego najsłynniejszego astronoma - Mikołaja Kopernika. Tegoroczne obchody przedstawiają się w Toruniu szczególnie uroczyście.

18 lutego, w Muzeum Okręgowym, w Sali Królewskiej ratusza, zostaną pokazane unikalne trzy dokumenty spisane ręką Kopernika ze zbiorów archiwum Archidiecezji Warmińskiej.

19 lutego w katedrze św. Janów zostaną wystawione szczątki astronoma, w internecie rusza nowy portal naukowy o Koperniku (Nicolaus Copernicus Thorunensis), wspólny projekt przygotowany przez miasto i Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Oficjalne otwarcie nastąpi w toruńskim Planetarium.

20 lutego w Muzeum Okręgowym, w godzinach 11:00 - 13:00 odbędzie się otwarta prezentacja portalu, połączona z konferencją naukową dotyczącą Mikołaja Kopernika. Udział w niej wezmą wybitni prelegenci, m. in. prof. Owen Gingerich, prof. Richard Wielebinski. Toruńskie środowisko naukowe będzie reprezentował m. in. prof. Krzysztof Mikulski (UMK).

Chcielibyśmy dołożyć swój skromny wkład w obchody urodzin Kopernika. 20 lutego, w godzinach 17:30 - 21:00, grupa "Pokazy nieba w Toruniu" (pokazynieba.pl) organizuje pokaz nieba na Rynku Staromiejskim w Toruniu, tuż obok pomnika Mikołaja Kopernika.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników nieba! Weźcie swoje teleskopy, lunety, lornetki i spotkajmy się w tym wyjątkowym miejscu i podzielmy się pasją z innymi!

INFORMUJEMY, IŻ POKAZ NIE ODBęDZIE SIę JEŚLI POZIOM ZACHMURZENIA NIEBA BęDZIE ZBYT DUŻY!

Jednocześnie apelujemy do wszystkich instytucji, witryn oraz pasjonatów nieba o pomoc w nagłośnieniu naszej akcji!

W skład grupy pokazynieba.pl wchodzą: portal AstroVisioN, kółko astronomiczne z GiLA oraz 1 Lo w Toruniu, Koło Naukowe Studentów Astronomii (UMK Toruń), a także miłośnicy nieba.

Więcej informacji (mapy nieba, mapa dokładnej lokalizacji pokazu) można uzyskać pod adresem:
http://www.astrovision.pl/index.php?post=934

Logo inicjatywy "Pokazy nieba w Toruniu" można znaleźć pod adresem:
http://www.pokazynieba.pl/data/logo_pokazynieba.jpg

O wszelkich postępach prac będziemy informować na łamach witryny pokazynieba.pl oraz portalu AstroVisioN.

W razie dodatkowych pytań, pomysłów, sugestii można się kontaktować:
tel:              508-488-765        508-488-765
e-mail: seyfert@interia.pl
gg: 7967504

Pozdrawiam serdecznie,
Marcin Gładkowski
Internetowy Portal Astronomiczny: http://www.AstroVisioN.pl Pokazy Nieba w Toruniu: http://www.pokazy-nieba.pl Toruński Zlot Miłośników Astronomii 2010-2015: http://www.tzma2015.astrovision.pl | Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika Polska Akademia Nauk ul. Rabiańska 8
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Pokaz nieba z okazji 537 rocznicy urodzin Kopernika (Toruń) - przez seyfert - 04.02.10, 00:23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości