Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"9"
A swoją drogą - skoro już mowa o animacji.

Jest taki film "Battle for Terra", zrealizowany za niewielkie w sumie pieniądze. Mało znany z powodu fatalnie przeprowadzonej dystrybucji. O ile się orientuję trafił do kin po czym... zaliczył klapę.

Celowo nie chcę opowiadać o scenariuszu. Powiem trochę o tym, co mnie w nim zaintrygowało.

Przede wszystkim spodziewałem się czegoś niewyszukanego - animacja ostatnimi laty dość bardzo kuleje, jeśli chodzi o poważne produkcje. Ostatnie interesujące scifi tego rodzaju jakie widziałem to "Final Fantasy - The Spirits Within". Z niecierpliwością czekam na "Avatara", ale to jeszcze chwila. Wracając do sprawy - dziś ma być łatwo, miło i przyjemnie z dużą dozą humoru. I z takim nastawieniem zasiadłem do tego filmu.

Film mnie zaskoczył.
Nie wiem co było zamysłem twórców, ale raczej nie polecałbym filmu dla małych dzieci - nie zrozumieją go (przynajmniej sporej jego części). Film jest dziwny - sprawia wrażenie jakby autorzy nie potrafili się zdecydować dla kogo ma być skierowany. Powiedziałbym, że pod dość bajkową powierzchnią są ukryte całkiem poważne treści - nie jakieś powalające, ale na pewno nie skierowane powiedzmy do sześciolatków. Jest też kilka scen, które mają głębsze znaczenia - coś czego w ogóle się nie spodziewałem (nie chcę dokładnie opisywać scen - liczę, że sami zobaczycie). Myślę, że między innymi film dlatego zaliczył taki kiepski wynik.

Scenariusz może nie jest wybitny, ale myślę, że warto obejrzeć choćby dla samej koncepcji. Podsumowując tę produkcję - jest to film wielu kontrastów. I to określenie chyba najlepiej do niego pasuje.

Jeszcze nie wiem jak to się ma do "9", ale wkrótce się dowiem. To następne co planuję obejrzeć.
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
"9" - przez wimmer - 09.11.09, 17:12
Odp: "9" - przez Maquis - 18.11.09, 00:35
Odp: "9" - przez Maquis - 09.11.09, 17:19

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości