Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dział Fantastyka naukowa - informacje
#1
Witajcie!
Miło mi powitać Was i Nas w nowym dziale Fantastyka Naukowa.
Dział powstał z naszej wspólnej inicjatywy.

Czemu ma służyć?
Przyznajmy, że fantastyka naukowa jest bardzo bliska naszej pasji. Da się zauważyć, że większość osób interesujących się astronomią w mniejszym, a częściej większym stopniu pasjonuje się też tematyką s-f. To, czego nie możemy z różnych względów dostrzec między gwiazdami pobudza naszą wyobraźnię. Albo nawet odwrotnie - to, co pobudziło naszą wyobraźnię pragniemy odnaleźć wśród gwiazd.
Fantastyka naukowa odpowiada właśnie na niektóre pytania, jakie rodzą się w naszych także w czasie obserwacji nieba. Czy można tam lecieć? Jak wyglądałby świat widziany stamtąd?
Pozwólmy zatem porwać nas naszej wyobraźni tam, gdzie jeszcze nie byliśmy. Ale jak na prawdziwych podróżników przystało, zróbmy to z głową! Przemyślmy naszą podróż i dokładnie zaplanujmy.

Co znajdziemy w dziale Fantastyka naukowa?
Porozmawiamy o wielkich dziełach s-f, zarówno książkach, jak i filmach. O twórcach i ich dziełach. Rozpatrzymy możliwości ich rzeczywistego istnienia. Poruszymy tematy rozsądnej i ciekawej fantastyki naukowej. Każdy z nas będzie mógł przedstawić swoje osiągnięcia w tym temacie. Napisałeś kiedyś opowiadanie s-f? Może narysowałeś jakiś kosmiczny obraz? Podziel się nim z nami. Porozmawiajmy o Twojej wizji podróży kosmicznych, o kształcie cywilizacji ludzkiej w przyszłości, i w obliczu sięgnięcia gwiazd.

Czego tutaj nie znajdziemy?
Tak bywa, że wyobraźnia często łączy się ze zbyt bujną wyobraźnią. Nie podejmujmy proszę pochopnych tematów z dziedziny "nie do wiary". Nie rozmawiajmy tutaj o "księżycowym oszustwie" ani nie raportujmy, że widzieliśmy wczoraj niezidentyfikowany obiekt latający. Z całym szacunkiem dla Waszych i Naszych przekonań - są bardziej odpowiednie miejsca ku takim rozmowom.

Zapraszamy zatem do świata fantastyki naukowej. Podejmijmy tutaj mądre i ambitne przemyślenia o fantastycznych bohaterach i fantastycznych przygodach stworzonych przez mistrzów gatunku. Ale nie tylko! Podyskutujmy także o swoich własnych spostrzeżeniach, o swoich dziełach.
Świat tak szeroki, że prawie bezkresny! A jednocześnie urzekający i pragnący zainteresowania!

pozdrawiam
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Dział Fantastyka naukowa - informacje - przez wimmer - 28.12.08, 23:28
Odp: Dział Fantastyka naukowa - informacje - przez kanarkusmaximus - 17.01.09, 13:25
Odp: Dział Fantastyka naukowa - informacje - przez Maquis - 17.01.09, 14:42
Odp: Dział Fantastyka naukowa - informacje - przez kanarkusmaximus - 28.12.08, 23:50
Odp: Dział Fantastyka naukowa - informacje - przez Maquis - 29.12.08, 11:59
Odp: Dział Fantastyka naukowa - informacje - przez kanarkusmaximus - 01.01.09, 19:27
Odp: Dział Fantastyka naukowa - informacje - przez kanarkusmaximus - 01.01.09, 20:16
Odp: Dział Fantastyka naukowa - informacje - przez stardustka - 04.01.09, 18:15

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości