Astronomia Amatorska - astro4u.net
25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: POPULARYZACJA NAUKI (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: SONDA (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Wątek: 25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE (/showthread.php?tid=10576)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Odp: 25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE - Radek68 - 25.09.14

(25.09.14, 06:42)maxbit (Marcin) link napisał(a): Połączycie się na skypie i...
Jeśli jesteś zainteresowany, to podaj w końcu swoją nazwę, jeśli nie ("połączycie się"), to po co w ogóle nam doradzasz.

(25.09.14, 14:52)Michu link napisał(a): Nie chec tu wodzirejowac ani tez nikogo przymuszac czy obrazac. Mam na sprawe bardziej optymistyczny poglad i chce podac kilka pomyslow zeby "zlamac polskie niemogectwo"

Tak wiec proponuje:

- pogodac o sprawach nie dokonczonych (np: chocby czolowka Sondy i jej dalsze poszukiwania, kolejna plyta z muzyka Sondy itp) ,

- poszukac tematow, o bohaterach Sondy , ktore dotad nie byly drazone(mam tu pewien kontrowersyjny pomysl ale to nie nadaje sie do omawiania na forum),

- zrobic burze mozgow z mysleniem "out of the box" i cos co sceptycy nazwa S-F. np. zastanowic sie nad kanalem Youtube gdzie mozna wrzucac wlasne domowe produkcje sondopodobe albo o tematyce zwiazanej z tym programem ...itp

- zostawic jakis czas na "prywatne historie , wspominki , ciekawostki , niekoniczenie o Sondzie ale moze tez forum  itp"

Myślę, że tematów by nie zabrakło, ale spokojnie można omówić je wszystkie na forum. Tu chodziło głównie o krótkie (choć niekoniecznie) spotkanie przez Skype, aby bardziej osobiście się poznać, powiedzieć parę słów o sobie, wymienić się "skejpowymi" kontaktami, a okazją do takiego połączenia miała być 25 rocznica wypadku.
No tylko jest problem z ilością chętnych osób. I choć przez Skype bez problemu można rozmawiać z kilkunastoma ludźmi, to myślę, że rozsądne minimum w tym przypadku to 5 osób.

Odp: 25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE - Michu - 25.09.14

Zgadzam sie co do dowolnosci tematow. Natomiast limit 5 osob uwazam za zbedny. Moze lepiej po prostu isc na zywiol i utorzyc dedykowane konto na skype, podac je tutataj na forum z informacja ze kto chce pogadac o 18.30 to niech sprobuje sie polaczyc. Kto bedzie to bedzie i tyle...

Odp: 25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE - Piotr - 25.09.14

(24.09.14, 21:41)Radek68 link napisał(a): [...]Sam też tylko pytasz, Piotr też (jak widzę) pomimo podrzucenia znaków nie podał namiarów SKYPE[...]

Radku, przyczyna jest prozaiczna, u mnie po prostu Skype nie działa tak jak powinno. W domu mam zbyt wolne łącze (radiowe), w dodatku rwie transmisję. Na Skype to mogę raptem tylko wysyłać komunikaty tekstowe. W pracy z kolei, nie mogę urządzać takich imprez...
Dlatego w moim przypadku nie widzę sensu udziału w takiej konferencji.

Odp: 25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE - Michu - 25.09.14

A takie rozwiazanie nie  pomoze?https://support.skype.com/en/faq/FA12055/can-my-friend-call-me-on-skype-from-their-landline-or-mobile

Odp: 25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE - maxbit - 25.09.14

29 to poniedziałek czyi rozumiem ze chodzi o 28 niedziele

Tak czy siak ja sie piszę kto zbiera Radek ?

Odp: 25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE - Alferek - 25.09.14

Alferek na skype chętny. Nie muszę mówić pod jakim nickiem Tongue

Odp: 25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE - Radek68 - 25.09.14

(25.09.14, 18:33)Piotr link napisał(a): Radku, przyczyna jest prozaiczna, u mnie po prostu Skype nie działa tak jak powinno. W domu mam zbyt wolne łącze (radiowe), w dodatku rwie transmisję. Na Skype to mogę raptem tylko wysyłać komunikaty tekstowe. W pracy z kolei, nie mogę urządzać takich imprez...
Dlatego w moim przypadku nie widzę sensu udziału w takiej konferencji.

No i rozumiem, przyczyny techniczne. Szkoda.

(25.09.14, 18:47)maxbit (Marcin) link napisał(a): 29 to poniedziałek czyi rozumiem ze chodzi o 28 niedziele

Tak czy siak ja sie piszę kto zbiera Radek ?

29 - poniedziałek. Data była dobra, pomyliłem wcześniej dni tygodnia, teraz jest dobrze, poprawiłem, dzięki za czujność.
Tak ja zbieram (muszę mieć nazwę konta!), dodaję do kontaktów i SKYPE wymienia się informacjami. Potem w poniedziałek o 18:30 rozpoczynam konferencję z dostępnymi osobami, myślę, że jak ktoś się zadeklarował, to będzie.

(25.09.14, 18:50)Alferek link napisał(a): Alferek na skype chętny. Nie muszę mówić pod jakim nickiem Tongue

No robi się trochę ciekawiej! To już będzie 5 osób! Smile

Odp: 25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE - maxbit - 25.09.14

A nie lepiej w niedziele ludzie sa wyluzowani na spokojnie ?
W poniedziałek to tak srednio wg mnie

(25.09.14, 19:37)maxbit (Marcin) link napisał(a): A nie lepiej w niedziele ludzie sa wyluzowani na spokojnie ?
W poniedziałek to tak srednio wg mnie
Niedziela czy poniedziałek?

(22.09.14, 20:15)Radek68 link napisał(a): Czekam na opinie, powiedzmy do środy, do 20:00.
Michu już pisał, że odpowiada mu poniedziałek, mi też, rocznica jest w poniedziałek, więc to już zostawmy.

Poza tym podałeś mi na PW nazwę użytkownika Skype, która odpowiada trzem kontom, które mam wybrać? PW do Ciebie wysłać nie mogę:
Cytat:[tt]PW nie może zostać wysłana do 'maxbit (Marcin)' Ich skrzynki są pełne![/tt]
więc tu piszę.

Odp: 25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE - cyberas - 25.09.14

Zbierzmy się w proponowanym terminie i po prostu nieco lepiej poznajmy. Widać, że coś się ruszyło, świetnie. Jeśli obawiamy się, że nie będzie o czym konkretnie rozmawiać (w końcu tyle już napisano/napisaliśmy Smile), to możemy zrobić krótką agendę spotkania aby nadać kierunek dyskusji. Każdy przygotuje się "na wejście" jeśli nie będzie miał innego pomysłu, a później już raczej sama dyskusja się rozkręci... i nie wiadomo gdzie skręci Smile.
Niektórzy znają się chyba ze spotkania z TP. Ja żałuję, że nie uczestniczyłem, ale cóż, już się czasu nie wróci.